Avaa FILLARI-lehden sivut
Pyöräsuunnistuksen Fillari-Cup 2007 4.10.2007
Lopullinen (versio 1.4)
    Kilpailu: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11   MALLI
H21       Vihti, keski- matka Lohja, pitkä matka Kokkola, sprintti Tuusula, keski- matka Tuusula, pitkä matka Nurmo, keski- matka Töysä, keski- matka Töysä, pitkä matka Tammela, keski-matka Hattula, keski- matka Hattula, pitkä matka      
Sija Nimi Seura PISTEET 12.5. 13.5. 27.5. 21.7. 22.7. 28.7. 29.7. 29.7. 26.8. 1.9. 2.9. lkm sija pisteet
1 Timo Sarkkinen LTH 336 35 31 25 35 37 40 27 40 35 31 10 1 40
2 Jussi Laurila JalJa 294 26 30 27 33 37 31 30 30 21 29 10 2 37
3 Juho Saarinen MU 275 25 35 30 40 31 37 37 40 8 3 35
4 Mika Tervala RaVa 264 33 40 40 31 40 40 40 7 4 33
5 Tuomo Tompuri KR 257 37 28 29 28 31 37 37 30 8 5 31
6 Juha Karstunen YlivKu 242 19 19 26 27 22 29 35 33 6 26 10 6 30
7 Mikko Tommola LS-37 224 31 37 28 30 33 28 37 7 7 29
8 Mikko Takamaa SuJu 207 13 15 22 23 28 24 22 28 8 24 10 8 28
9 Samuli Saarela (H20) KoS 198 24 31 33 35 40 35 6 9 27
10 Pekka Lång (H35) SV 192 22 25 29 27 33 30 26 7 10 26
11 Seppo Tompuri OH 152 13 24 21 27 23 28 16 7 11 25
12 Matti Keskinarkaus OH 132 40 33 26 33 4 12 24
13 Mikko Kolehmainen (H20) TVV 151 23 35 33 29 31 5 13 23
14 Tönis Erm L-US 105 35 35 35 3 14 22
15 Pasi Pohjasvuo EsSu 104 28 24 29 23 4 15 21
16 Jani Söyring SipRa 103 20 18 28 25 12 5 16 20
17 Margus Hallik L-US 97 33 33 31 3 17 19
18 Eero Jäppinen RaVa 96 30 29 37 3 18 18
19 Jarmo Mauriala (H35) KooVee 94 16 27 27 24 4 19 17
20 Matti-Pekka Vanninen EsSu 92 17 21 30 24 4 20 16
21 Tuukka Turkka KouRa 88 23 27 11 27 4 21 15
22 Teemu Rajala JalJa 74 29 23 1 21 4 22 14
23 Raino Pesu Hiiltomieh 73 27 24 22 3 23 13
24 Antti Korkeakangas RaJu 69 25 24 1 19 4 24 12
25 Antti Hemminki JalJa 67 14 28 25 3 25 11
Samuli Kyyrönen RR 67 21 20 26 3 26 10
27 Jaakko Länsiluoto EsSu 61 30 31 2 27 9
28 Tapani Karppinen LTH 60 21 21 1 17 4 28 8
29 Lasse Tyrväinen TVV 56 12 17 25 2 4 29 7
30 Ruslan Gritsan S-2000 55 29 26 2 30 6
31 Mika Rantala (H40) HS 54 27 27 2 31 5
32 Jussi Syrjälä LHR 50 26 24 2 32 4
33 Valtteri Anttila JalJa 48 26 21 1 3 33 3
34 Raul Kudre RaKaS 47 17 30 2 34 2
Tomas Glasberg Malax 47 11 14 22 3 35 1
36 Jaakko Liukkala HauSi 46 26 20 2
37 Antti Rusanen (H20) KeU 45 25 20 2
Jarno Mikkola SK-Pohjant 45 18 4 23 3
39 Staffan Tunis Botnia 43 18 25 2
40 Ville Niemelä Hiilto 42 14 28 2
41 Petri Forsman Delta 40 40 1
Janne Juntunen SK-Pohjant 40 18 22 2
43 Timo Karppinen SK Pohjant 38 15 23 2
Tuomas Hallila SK-Pohjant 38 16 22 2
45 Jaakko Soivio SK-Pohjant 33 16 17 2
46 Mart Pais KR 31 14 1 16 3
47 Pentti Paukkunen AngA 29 29 1
Maxim Zhurkin LUS 29 29 1
49 Asko Ala-Petäys JalJa 26 23 3 2
50 Petri Kiiskinen RasPi 25 25 1
51 Niklas Wiik IF Brahe 20 20 1
Kai Koistinen VaRa 20 19 1 2
Seppo Mäkinen S-2000 20 20 1
54 Anders Ahlbäck Malax 19 19 1
Mika Häkkinen Hiilto 19 19 1
56 Harri Määttä LänRa 18 18 1
57 Hannu-Pekka Pukema OH 15 15 1
Juha Hellsten MS Parma 15 15 1
59 Samuli Salmenoja MS Parma 13 13 1
60 Timo Ikola LeSi 10 10 1
Marko Vapa OH 10 10 1
62 Hannu Oja YlivKu 9 9 1
63 Janne Nieminen HyRa 7 7 1
64 Simo Marila Hiisi 5 5 1
65 Mikko Lepistö HauSi 1 1 1
Tero Niemi HyRa 1 1 1
Matti Olli HauSi 1 1 1
Kimmo Niemi HyRa 1 1 1
Lasse Lepistö HauSi 1 1 1
                               
    Kilpailu: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11  
D21       Vihti, keski- matka Lohja, pitkä matka Kokkola, sprintti Tuusula, keski- matka Tuusula, pitkä matka Nurmo, keski- matka Töysä, keski- matka Töysä, pitkä matka Tammela, keski-matka Hattula, keski- matka Hattula, pitkä matka  
Sija Nimi Seura PISTEET 12.5. 13.5. 27.5. 21.7. 22.7. 28.7. 29.7. 29.7. 26.8. 1.9. 2.9. lkm
1 Marika Hara KooVee 353 37 31 30 40 40 37 37 35 35 31 10
2 Ingrid Stengård SV 333 40 37 33 37 40 33 40 40 33 9
3 Kirsi Korhonen Navi 321 33 30 35 33 35 31 33 33 30 28 10
4 Kaisa Pirkonen KR 275 29 29 33 31 30 30 35 30 28 9
5 Niina Jaako LänRa 265 35 27 29 31 29 31 31 25 27 9
6 Taija Jäppinen LS-37 261 35 40 40 37 35 37 37 7
7 Päivi Tommola LS-37 245 31 35 37 30 37 35 40 7
8 Niina Karstunen YlivKu 186 26 27 26 27 24 28 28 7
9 Mervi Pesu RR 169 30 33 40 31 35 5
10 Anna-Kaisa Viita LänRa 155 29 25 26 28 28 19 6
11 Sari Krapu YlivKu 133 28 26 30 29 20 5
12 Ksenia Chernykh HyRa 110 33 40 37 3
13 Maarit Korpi PoRa 107 27 27 27 26 4
14 Anniina Niiranen LS-37 101 28 28 23 22 4
15 Jenny Vuorinen KauWi 88 25 27 15 21 4
16 Johanna Perkkalainen EE 82 29 26 27 3
17 Leena Rauhamäki Raisu Lumo 76 25 27 24 3
18 Mari Koivunen LamSä 74 28 21 25 3
19 Tarja Vesanto (D20) EsSu 60 29 31 2
20 Marle Rohtla KR 58 24 14 20 3
21 Ingrit Kala RaKaS 57 27 30 2
22 Marja Rantanen LamSä 56 30 26 2
23 Ulla Silventoinen SK-Pohjant 55 26 29 2
24 Riikka Kivelä VeVe 51 29 22 2
25 Laura Kylliäinen VeVe 40 17 23 2
26 Riitta Siltanen (D40) TuNMKY 33 33 1
27 Kaisu Yli-Peltola JalJa 31 31 1
28 Hanna-Maija Mäkelä KooVee 29 29 1
29 Maija Lång SV 28 28 1
30 Hanna Vaitiniemi SalRe 26 26 1
31 Kristiina Pietilä SalRe 25 25 1
32 Katri Kleemola KeU 24 24 1
Kirsi Vanhalakka AR 24 24 1
34 Sari Vääränen KouRa 18 18 1
35 Carina Nyberg SV 16 16 1
                               
    Kilpailu: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11  
H35       Vihti, keski- matka Lohja, pitkä matka Kokkola, sprintti Tuusula, keski- matka Tuusula, pitkä matka Nurmo, keski- matka Töysä, keski- matka Töysä, pitkä matka Tammela, keski-matka Hattula, keski- matka Hattula, pitkä matka  
Sija Nimi Seura PISTEET 12.5. 13.5. 27.5. 21.7. 22.7. 28.7. 29.7. 29.7. 26.8. 1.9. 2.9. lkm
1 Risto Oja YlivKu 285 40 35 33 35 37 37 35 33 8
2 Jyri Paavola IkNV 272 37 40 40 40 40 40 35 7
3 Tom Karppinen LTH 187 40 35 29 33 30 20 6
4 Ringo Lindgren KauWi 145 33 33 33 23 23 5
5 Ari-Pekka Ojala TurSa 143 37 40 37 29 4
6 Pasi Pohjola Lynx 112 33 35 19 25 4
7 Harri Hollo TP 108 37 31 40 3
8 Tomi Hankaniemi VePo 107 37 35 35 3
9 Ari Hiiri HauSi 83 31 26 26 3
10 Jarkko Sipilä YlivKu 72 30 18 24 3
11 Jarmo Mauriala KooVee 67 30 37 2
12 Pasi Liuha VaajTe 59 28 31 2
Marko Haapakangas VaHa 59 29 30 2
14 Arbo Rae LUS 55 27 28 2
15 Jari Kleemola KeU 52 30 22 2
16 Peter Johansson Brahe 48 21 27 2
17 Andrey Kolobov St.Petersb 40 40 1
Antti Väyrynen EsSu 40 40 1
19 Tuomas Sundqvist Minken 37 37 1
Markus Kettunen ViPa 37 37 1
21 Jarmo Nivala YlivKu 35 35 1
Antti Granqvist SV 35 35 1
23 Marko Jaatinen MuVi 33 33 1
Pekka Lång SV 33 33 1
25 Tommi Sillanpää SK-Pohjant 31 31 1
Kimmo Koivisto AlajA 31 31 1
27 Timo Koski KooVee 25 25 1
28 Heikki Jokinen RaVa 24 24 1
29 Jarmo Mäkelä KyS 22 22 1
                               
    Kilpailu: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11  
D35       Vihti, keski- matka Lohja, pitkä matka Kokkola, sprintti Tuusula, keski- matka Tuusula, pitkä matka Nurmo, keski- matka Töysä, keski- matka Töysä, pitkä matka Tammela, keski-matka Hattula, keski- matka Hattula, pitkä matka  
Sija Nimi Seura PISTEET 12.5. 13.5. 27.5. 21.7. 22.7. 28.7. 29.7. 29.7. 26.8. 1.9. 2.9. lkm
1 Jonna Halttunen Kalske 200 40 40 40 40 40 5
2 Päivi Kattelus LapVi 120 40 40 40 3
3 Outi Saarinen SaRa 37 37 1
Irina Medvedeva LUS 37 37 1
5 Ulla Yrjölä MuuRa 35 35 1
                               
    Kilpailu: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11  
H40       Vihti, keski- matka Lohja, pitkä matka Kokkola, sprintti Tuusula, keski- matka Tuusula, pitkä matka Nurmo, keski- matka Töysä, keski- matka Töysä, pitkä matka Tammela, keski-matka Hattula, keski- matka Hattula, pitkä matka  
Sija Nimi Seura PISTEET 12.5. 13.5. 27.5. 21.7. 22.7. 28.7. 29.7. 29.7. 26.8. 1.9. 2.9. lkm
1 Ismo Saari IPR 383 37 40 40 (35) 37 35 40 40 40 37 37 11
2 Timo Raudus Eks 360 334 40 37 40 40 37 35 35 37 33 9
3 Immo Laine MS Parma 306 (27) 29 37 27 28 33 33 33 29 30 27 11
4 Tuomo Marttinen Kalske 263 33 31 31 30 40 33 35 30 8
5 Kimmo Gynther IHR 239 35 35 33 26 35 40 35 7
6 Olli Savikko TarpSu 225 29 28 29 35 37 37 30 7
7 Mikael Holm Minken 186 24 35 30 29 31 19 18 7
8 Jarmo Koponen Navi 165 23 26 22 27 27 22 18 7
9 Patric Östergård OK77 162 31 33 37 33 28 5
10 Timo Nykänen MU 150 28 31 31 31 29 5
11 Jari Gynther IHR 144 30 30 27 29 28 5
12 Jari Kanko KooVee 133 31 30 29 23 20 5
13 Markku Pulkkinen Eks 360 115 26 23 27 20 19 5
14 Jukka Kinnari SuJu 113 29 31 28 25 4
15 Timo Mäkinen Raha 104 28 26 26 24 4
16 Markku Ijas TuMe 99 25 27 24 23 4
17 Jouko Kleemola Eks 360 73 25 24 24 3
18 Tom Stenlund Brahe 60 27 33 2
19 Janne Turpiainen HyRa 53 28 25 2
20 Jari Tunturi VaHa 49 23 26 2
21 Kai Nokelainen IHR 47 26 21 2
22 Markku Vauhkonen HyRa 46 25 21 2
23 Eero Manerus PetPe 44 22 22 2
24 Mika Rantala HS 40 40 1
25 Martti Häkkinen VaajTe 31 31 1
26 Jarmo Launonen KeU 30 30 1
Jari Rinta Pora 30 30 1
28 Mika Kulmala RR 29 29 1
29 Antti Erkinheimo Eks 360 28 28 1
30 Markku Kytäjä KaRa 25 25 1
31 Jari Uutela MuVi 24 24 1
32 Reima Vainio MU 23 23 1
33 Max Lindfors OK77 22 22 1
                               
    Kilpailu: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11  
D40       Vihti, keski- matka Lohja, pitkä matka Kokkola, sprintti Tuusula, keski- matka Tuusula, pitkä matka Nurmo, keski- matka Töysä, keski- matka Töysä, pitkä matka Tammela, keski-matka Hattula, keski- matka Hattula, pitkä matka  
Sija Nimi Seura PISTEET 12.5. 13.5. 27.5. 21.7. 22.7. 28.7. 29.7. 29.7. 26.8. 1.9. 2.9. lkm
1 Marja-Liisa Mäntylä RaJu 366 40 40 40 37 40 40 40 40 40 9
2 Eija Rantala HS 193 40 37 37 37 37 5
3 Anne Mäkelä AlajA 79 37 40 2
4 Riitta Siltanen TuNMKY 40 40 1
                               
    Kilpailu: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11  
H45       Vihti, keski- matka Lohja, pitkä matka Kokkola, sprintti Tuusula, keski- matka Tuusula, pitkä matka Nurmo, keski- matka Töysä, keski- matka Töysä, pitkä matka Tammela, keski-matka Hattula, keski- matka Hattula, pitkä matka  
Sija Nimi Seura PISTEET 12.5. 13.5. 27.5. 21.7. 22.7. 28.7. 29.7. 29.7. 26.8. 1.9. 2.9. lkm
1 Hannu Ojala R-P 34 341 40 35 30 30 35 31 33 37 35 35 10
2 Vesa Saari IPR 328 37 30 37 35 31 37 33 31 28 29 10
3 Jukka Niemi KanSu 317 31 33 35 33 35 35 (29) 30 31 30 24 11
4 Markus Siitonen KooVee 251 40 40 40 35 33 33 30 7
5 Veli Mantere RaJu 238 33 37 31 33 37 40 27 7
6 Kari Sallinen Delta 200 40 40 40 40 40 5
7 Pertti Ovaska EE 169 35 37 35 31 31 5
8 Esa Kinnunen Pihkan 145 35 40 37 33 4
9 Janne Lehtinen RR 138 29 29 29 26 25 5
10 Ari Enroth RR 111 37 37 37 3
11 Veli-Pekka Pynttäri Mesik 93 31 33 29 3
12 Heikki Linna RasKe 89 31 30 28 3
13 Ismo Mäkelä AlajA 87 30 28 29 3
14 Eero Pitkämäki JalJa 81 29 27 25 3
15 Heikki Hakala KortJV 76 27 27 22 3
16 Jukka Koivuniemi RasKa 58 30 28 2
17 Ossi Autio HyRa 53 27 26 2
18 Asko Vainio MS Parma 51 28 23 2
19 Pekka Oksanen RiSu 29 29 1
20 Ari-Matti Leinonen RasKe 26 26 1
Jari Mahlamäki TeuRi 26 26 1
                               
    Kilpailu: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11  
D45       Vihti, keski- matka Lohja, pitkä matka Kokkola, sprintti Tuusula, keski- matka Tuusula, pitkä matka Nurmo, keski- matka Töysä, keski- matka Töysä, pitkä matka Tammela, keski-matka Hattula, keski- matka Hattula, pitkä matka  
Sija Nimi Seura PISTEET 12.5. 13.5. 27.5. 21.7. 22.7. 28.7. 29.7. 29.7. 26.8. 1.9. 2.9. lkm
1 Päivi Mäkineste-Mäkelä JalJa 197 40 40 40 37 40 5
2 Sisko Anttila LamSä 188 40 40 40 33 35 5
3 Rita Linko EsSu 153 40 40 40 33 4
4 Tuija Kankkunen SaSu 104 37 37 30 3
5 Marianne Vesanto EsSu 96 35 31 30 3
6 Riitta Erkkilä LapVi 74 37 37 2
7 Marita Saari Hiisi 68 37 31 2
8 Maijastiina Kivinen LamSä 37 37 1
9 Kirre Palmi KyRa 35 35 1
                               
    Kilpailu: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11  
H50       Vihti, keski- matka Lohja, pitkä matka Kokkola, sprintti Tuusula, keski- matka Tuusula, pitkä matka Nurmo, keski- matka Töysä, keski- matka Töysä, pitkä matka Tammela, keski-matka Hattula, keski- matka Hattula, pitkä matka  
Sija Nimi Seura PISTEET 12.5. 13.5. 27.5. 21.7. 22.7. 28.7. 29.7. 29.7. 26.8. 1.9. 2.9. lkm
1 Tauno Suominen JäPa 333 31 35 35 37 33 29 30 37 35 31 10
2 Keijo Kattelus VeVe 280 40 40 40 40 40 40 40 7
3 Pertti Lähdekorpi RR 213 29 35 31 31 30 30 27 7
4 Hannu Kaasalainen TUS 209 30 31 30 35 29 28 26 7
5 Heikki Peltonen IPR 199 37 35 33 35 29 30 6
6 Timo Aalto TurSa 172 40 27 33 35 37 5
7 Pertti Litmanen HIT 156 33 33 30 27 33 5
8 Jussi Nuoranne LHR 149 31 37 28 28 25 5
9 Reijo Honkanen TurSa 147 37 37 33 40 4
10 Timo Laurila JalJa 143 26 29 31 30 27 5
11 Staffan Pettersson Lynx 92 35 31 26 3
12 Pertti Luuri RaJu 74 37 37 2
13 Seppo Kolari TurSa 68 33 35 2
14 Jukka Ihalainen Mesik 65 37 28 2
15 Mikko Kankkunen SaSu 61 30 31 2
16 Tapio Nieminen JRV 60 31 29 2
17 Kari Mikkola MS Parma 56 29 27 2
18 Heikki Tamminen SuJu 49 24 25 2
19 Matti Kotilainen LS-37 40 40 1
20 Matti Salonen TuS 33 33 1
Jorma Varkila LamSä 33 33 1
22 Esko Turunen SonPa 29 29 1
23 Kari Tuomola MS Parma 28 28 1
24 Esko Saari Hu-46 25 25 1
25 Esko Turkka KouRa 23 23 1
                               
    Kilpailu: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11  
D50       Vihti, keski- matka Lohja, pitkä matka Kokkola, sprintti Tuusula, keski- matka Tuusula, pitkä matka Nurmo, keski- matka Töysä, keski- matka Töysä, pitkä matka Tammela, keski-matka Hattula, keski- matka Hattula, pitkä matka  
Sija Nimi Seura PISTEET 12.5. 13.5. 27.5. 21.7. 22.7. 28.7. 29.7. 29.7. 26.8. 1.9. 2.9. lkm
1 Arja Laurila JalJa 280 40 40 40 40 40 40 40 7
2 Maarit Kuuttila RaJu 111 37 37 37 3
                               
    Kilpailu: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11  
H55       Vihti, keski- matka Lohja, pitkä matka Kokkola, sprintti Tuusula, keski- matka Tuusula, pitkä matka Nurmo, keski- matka Töysä, keski- matka Töysä, pitkä matka Tammela, keski-matka Hattula, keski- matka Hattula, pitkä matka  
Sija Nimi Seura PISTEET 12.5. 13.5. 27.5. 21.7. 22.7. 28.7. 29.7. 29.7. 26.8. 1.9. 2.9. lkm
1 Heikki Saarinen MU 354 40 40 40 37 40 37 40 40 40 9
2 Antti Ojala TurSa 296 33 30 35 31 35 30 40 33 29 9
3 Hannu Karstunen YlivKu 292 30 28 29 31 31 33 26 28 29 27 10
4 Rolf-Erik Sundelin Minken 279 35 35 33 33 29 26 33 24 31 9
5 Jorma Lehtimäki LHR 254 31 30 29 30 29 27 29 26 23 9
6 Pekka Pökälä AR 246 33 31 35 28 31 35 27 26 8
7 Mikko Lukkarinen SK-Pohjant 222 40 37 35 37 40 33 6
8 Teuvo Lehtinen MU 214 37 35 33 37 37 35 6
9 Raimo Antikainen VetU 122 31 30 33 28 4
10 Jouko Potinkara RaJu 114 37 40 37 3
11 Kari Majasaari SuJu 110 33 27 22 28 4
12 Ossi Lakkala SalRe 103 37 31 35 3
13 Pekka Liukkla HauSi 91 31 30 30 3
14 Raimo Hyyryläinen JuvU 68 31 37 2
15 Antti Pihlaja Kristina 60 30 30 2
16 Asko Niittymäki TurSa 58 29 29 2
17 Martti Ettanen Hu-46 56 28 28 2
18 Tauno Saari SuSe 54 29 25 2
19 Risto Arenius JäPa 53 30 23 2
20 Harry Veide LUS 49 25 24 2
21 Jouko Vääränen KouRa 35 35 1
22 Kaarle Lempainen Hiisi 22 22 1
                               
    Kilpailu: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11  
D55       Vihti, keski- matka Lohja, pitkä matka Kokkola, sprintti Tuusula, keski- matka Tuusula, pitkä matka Nurmo, keski- matka Töysä, keski- matka Töysä, pitkä matka Tammela, keski-matka Hattula, keski- matka Hattula, pitkä matka  
Sija Nimi Seura PISTEET 12.5. 13.5. 27.5. 21.7. 22.7. 28.7. 29.7. 29.7. 26.8. 1.9. 2.9. lkm
1 Ritva Mikkonen EsSu 355 40 33 40 37 37 35 37 35 31 30 10
2 Sirpa Tarkiainen SuSe 341 37 35 37 40 40 37 40 40 35 9
3 Mirjami Tupitsa Jyry 197 33 31 35 35 33 30 6
4 Eeva-Liisa Korkeakangas RaJu 186 35 37 40 37 37 5
5 Arja Nurminen SuSe 117 37 40 40 3
6 Beatrice Malmsten Lynx 104 40 33 31 3
7 Ritva Halme KiimU 68 35 33 2
8 Anja Hirsimäki (D60) JalJa 66 33 33 2
9 Terttu Ala-Petäys JalJa 35 35 1
Marjatta Mäkelä (D60) PoRa 35 35 1
                               
    Kilpailu: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11  
H60       Vihti, keski- matka Lohja, pitkä matka Kokkola, sprintti Tuusula, keski- matka Tuusula, pitkä matka Nurmo, keski- matka Töysä, keski- matka Töysä, pitkä matka Tammela, keski-matka Hattula, keski- matka Hattula, pitkä matka  
Sija Nimi Seura PISTEET 12.5. 13.5. 27.5. 21.7. 22.7. 28.7. 29.7. 29.7. 26.8. 1.9. 2.9. lkm
1 Jarmo Ilkka RaJu 328 37 40 40 37 35 40 35 35 29 9
2 Taisto Järvinen RasKe 260 33 28 29 33 30 30 31 21 25 9
3 Antero Varjonen RR 250 40 31 33 33 40 40 33 7
4 Pekka Nieminen LS-37 240 35 33 30 29 30 35 25 23 8
5 Asko Kujala KoS  231 30 37 37 37 37 29 24 7
6 Måns Åkerblom GIF 219 31 31 35 35 33 28 26 7
7 Heikki Nurminen IPR 218 35 31 30 37 33 30 22 7
8 Lasse Peltola SuJu 156 30 33 40 23 30 5
9 Pertti Nyberg LS-37 152 40 40 37 35 4
10 Eino Hakala RasKe 126 35 31 29 31 4
11 Jukka Aunula Jyry 107 37 33 37 3
12 Stig Sundqvist Botnia 91 31 29 31 3
13 Kauko Turunen LS-37 88 37 24 27 3
14 Eero Juola KoS  71 40 31 2
15 Jussi Viitasaari HimU 50 22 28 2
16 Leo Jokinen KoS  40 40 1
17 Risto Sirola KeU 35 35 1
18 Severi Halkosaari NivU 30 30 1
19 Reino Korvakangas VaaSu 28 28 1
20 Risto Orpana SOC 27 27 1
21 Viljo Heimonen LamSä 26 26 1
                               
    Kilpailu: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11  
H65       Vihti, keski- matka Lohja, pitkä matka Kokkola, sprintti Tuusula, keski- matka Tuusula, pitkä matka Nurmo, keski- matka Töysä, keski- matka Töysä, pitkä matka Tammela, keski-matka Hattula, keski- matka Hattula, pitkä matka  
Sija Nimi Seura PISTEET 12.5. 13.5. 27.5. 21.7. 22.7. 28.7. 29.7. 29.7. 26.8. 1.9. 2.9. lkm
1 Heikki Väyrynen EsSu 290 30 37 29 37 35 35 30 33 24 9
2 Pentti Ruponen Hiisi 263 35 35 29 31 40 29 37 27 8
3 Rauli Pekkala Mesik 218 35 29 29 28 26 28 18 25 8
4 Matti J Koski SV 205 29 30 30 31 26 28 31 7
5 Juha Huttula KooVee 200 40 40 40 40 40 5
6 Ilmari Tupitsa Jyry 179 33 33 33 30 31 19 6
7 Lars-Gunnar Holm Botnia 173 35 35 30 31 21 21 6
8 Matti-Juhani Lind ONMKY 170 31 37 40 27 35 5
9 Erkki Vistiaho KoS 163 33 33 29 37 31 5
10 Timo Nurmi Hiisi 154 30 37 33 37 17 5
11 Jaakko Alalahti ONMKY 150 37 33 28 23 29 5
12 Seppo Väisänen RR 148 28 37 33 24 26 5
13 Arvo Martikainen LS-37 140 40 40 30 30 4
14 Reino Österberg LeSi 134 37 40 29 28 4
15 Reijo Oja NivU 133 30 27 33 20 23 5
16 Jorma Veijovaara SK-Pohjant 118 31 29 25 33 4
17 Karl-Erik Åberg EsSu 88 31 31 26 3
18 Jorma Kalliokoski LapVi 87 35 30 22 3
19 Pentti Saarinen SaRa 72 35 37 2
20 Raimo Laitinen HiKi 71 40 31 2
21 Pauli Kleemola Pihkn 47 27 20 2
22 Martti Hiiri HauSi 35 35 1
23 Antti Myllymäki RMH 34 15 19 2
24 Eino Mäkelä PoRa 27 27 1
25 Mauri Suorajärvi SK-Pohjant 22 22 1
26 Raimo Kuisla EE 16 16 1
                               
    Kilpailu: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11  
H70       Vihti, keski- matka Lohja, pitkä matka Kokkola, sprintti Tuusula, keski- matka Tuusula, pitkä matka Nurmo, keski- matka Töysä, keski- matka Töysä, pitkä matka Tammela, keski-matka Hattula, keski- matka Hattula, pitkä matka  
Sija Nimi Seura PISTEET 12.5. 13.5. 27.5. 21.7. 22.7. 28.7. 29.7. 29.7. 26.8. 1.9. 2.9. lkm
1 Pentti Siimelä NaTe 40 40 1
1 Johannes Ijas KeU 40 40 1
                               
    Kilpailu: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11  
H20       Vihti, keski- matka Lohja, pitkä matka Kokkola, sprintti Tuusula, keski- matka Tuusula, pitkä matka Nurmo, keski- matka Töysä, keski- matka Töysä, pitkä matka Tammela, keski-matka Hattula, keski- matka Hattula, pitkä matka  
Sija Nimi Seura PISTEET 12.5. 13.5. 27.5. 21.7. 22.7. 28.7. 29.7. 29.7. 26.8. 1.9. 2.9. lkm
1 Mika Pensas Malax 292 37 37 37 40 40 37 31 33 8
2 Mikko Kolehmainen TVV 117 40 40 37 3
Samuli Saarela KoS 117 40 37 40 3
4 Juha Mikkolainen VaHa 108 40 33 35 3
5 Olli Korpi YKV 94 35 29 30 3
Jussi Nurminen VaHa 94 33 30 31 3
7 Matti Sappinen VaHa 91 35 27 29 3
8 Jarno Pökälä AR 70 33 37 2
9 Oskari Pesola LHR 68 33 35 2
10 Janne Keisanen JRV 40 40 1
Teemu Pihlaja Kristina 40 40 1
12 Juha Niemelä JalJa 35 35 1
Antti Rusanen KeU 35 35 1
14 Matti Mäki-Torkko YKV 28 28 1
                               
    Kilpailu: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11  
D20       Vihti, keski- matka Lohja, pitkä matka Kokkola, sprintti Tuusula, keski- matka Tuusula, pitkä matka Nurmo, keski- matka Töysä, keski- matka Töysä, pitkä matka Tammela, keski-matka Hattula, keski- matka Hattula, pitkä matka  
Sija Nimi Seura PISTEET 12.5. 13.5. 27.5. 21.7. 22.7. 28.7. 29.7. 29.7. 26.8. 1.9. 2.9. lkm
1 Emilia Ek Minken 259 33 33 40 40 40 40 33 7
2 Tuuli Lehtimäki LHR 149 35 37 40 37 4
3 Annelie Haka NOK 145 40 35 35 35 4
4 Tarja Vesanto EsSu 117 37 40 40 3
5 Elina Nieminen JRV 110 37 40 33 3
6 Tiia Tallila VaHa 80 40 40 2
7 Hanna Koski YKV 67 37 30 2
8 Ira Laneva IisVi 37 37 1
9 Sanni Salonen VaHa 31 31 1
Mari Saarinen KooVee 31 31 1
                               
    Kilpailu: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11  
H18       Vihti, keski- matka Lohja, pitkä matka Kokkola, sprintti Tuusula, keski- matka Tuusula, pitkä matka Nurmo, keski- matka Töysä, keski- matka Töysä, pitkä matka Tammela, keski-matka Hattula, keski- matka Hattula, pitkä matka  
Sija Nimi Seura PISTEET 12.5. 13.5. 27.5. 21.7. 22.7. 28.7. 29.7. 29.7. 26.8. 1.9. 2.9. lkm
1 Pekka Niemi KanSu 372 37 37 37 40 40 40 (33) 33 40 33 35 11
2 Juuso Jutila TP 354 31 35 37 37 37 35 37 35 40 30 10
3 Tony Wik Minken 300 40 40 40 35 37 40 31 37 8
4 Samuel Pökälä AR 264 30 31 33 40 35 37 30 28 8
5 Arttu Lehtovaara KooVee 134 35 35 33 31 4
6 Antti Hakala KortJV 123 35 31 28 29 4
7 Antti Vaino MS Parma 77 37 40 2
8 Peter Sundelin (H16) Minken 66 33 33 2
9 Jukka Sappinen VaHa 58 31 27 2
10 Matti Takala VaHa 56 29 27 2
11 Tapio Keskitalo KanSu 35 35 1
Tuomo Lahtinen IHR 35 35 1
13 Miikka Ketonen SalRe 33 33 1
14 Oskari Raiskio LHR 30 30 1
15 Olli Mäkinen SalPe 26 26 1
                               
    Kilpailu: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11  
D18       Vihti, keski- matka Lohja, pitkä matka Kokkola, sprintti Tuusula, keski- matka Tuusula, pitkä matka Nurmo, keski- matka Töysä, keski- matka Töysä, pitkä matka Tammela, keski-matka Hattula, keski- matka Hattula, pitkä matka  
Sija Nimi Seura PISTEET 12.5. 13.5. 27.5. 21.7. 22.7. 28.7. 29.7. 29.7. 26.8. 1.9. 2.9. lkm
1 Susanna Laurila JalJa 362 37 35 37 35 37 37 35 35 37 (31) 37 11
2 Susann Sundelin Minken 345 35 37 40 40 40 40 40 40 33 9
3 Antonia Haga Botnia 289 35 37 35 35 40 37 35 35 8
4 Riikka Talvitie LapVi 177 40 37 33 37 30 5
5 Kaisu Yli-Peltola JalJa 153 40 40 33 40 4
7 Eeva-Liisa Hakala (D16) KortJV 33 33 1
8 Minna Saarinen KooVee 31 31 1
9 Minna-Mari Olli VaHa 30 30 1
10 Teija Rauhala KyRa 29 29 1
                               
    Kilpailu: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11  
H16       Vihti, keski- matka Lohja, pitkä matka Kokkola, sprintti Tuusula, keski- matka Tuusula, pitkä matka Nurmo, keski- matka Töysä, keski- matka Töysä, pitkä matka Tammela, keski-matka Hattula, keski- matka Hattula, pitkä matka  
Sija Nimi Seura PISTEET 12.5. 13.5. 27.5. 21.7. 22.7. 28.7. 29.7. 29.7. 26.8. 1.9. 2.9. lkm
1 Petja Pinomäki VaHa 333 35 37 37 37 35 37 31 33 25 26 10
2 Mika Kemppi KanSu 318 40 35 40 40 40 35 35 26 27 9
3 Peter Sundelin Minken 222 40 35 40 40 37 30 6
4 Ville Paldan KooVee 178 37 40 37 33 31 5
5 Joakim Höstman Malax 142 40 37 28 37 4
6 Juha Kuuttila RaJu 95 33 33 29 3
7 Rasmus Lillandt Kristina 85 31 30 24 3
8 Eero-Matti Vainio MS Parma 80 40 40 2
9 Markus Sinijärvi KooVee 68 35 33 2
10 Juhani Keisanen ÄhtU 64 37 27 2
11 Pauli Keisanen ÄhtU 58 30 28 2
12 Matias Rinta PoRa 37 37 1
13 Lauri Lehtinen RR 35 35 1
14 Jani Suontausta KooVee 31 31 1
15 Lauri Linnainmaa KooVee 29 29 1
16 Niklas Nyberg SV 23 23 1
                               
    Kilpailu: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11  
D16       Vihti, keski- matka Lohja, pitkä matka Kokkola, sprintti Tuusula, keski- matka Tuusula, pitkä matka Nurmo, keski- matka Töysä, keski- matka Töysä, pitkä matka Tammela, keski-matka Hattula, keski- matka Hattula, pitkä matka  
Sija Nimi Seura PISTEET 12.5. 13.5. 27.5. 21.7. 22.7. 28.7. 29.7. 29.7. 26.8. 1.9. 2.9. lkm
1 Miisa Mantere RaJu 375 37 40 37 37 40 35 40 40 40 29 10
2 Marie-Louise Öst Falken 338 40 40 37 40 37 37 37 37 33 9
3 Anniina Ojanperä JalJ 168 37 35 35 33 28 5
4 Henna Niemi MS Parma 145 40 35 35 35 4
5 Tiia Miettinen MS Parma 80 40 40 2
6 Marianne Kattelus LapVi 68 35 33 2
7 Eeva-Liisa Hakala KortJV 64 33 31 2
8 Natalia Kanko KooVee 63 33 30 2
9 Emmi Nieminen JRV 61 30 31 2
10 Miina Kanko KooVee 37 37 1
11 Taru Viitala KortJV 31 31 1
12 Saara Hautamäki KortJV 30 30 1
13 Siiri Hautamäki KortJV 29 29 1
                               
    Kilpailu: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11  
H14       Vihti, keski- matka Lohja, pitkä matka Kokkola, sprintti Tuusula, keski- matka Tuusula, pitkä matka Nurmo, keski- matka Töysä, keski- matka Töysä, pitkä matka Tammela, keski-matka Hattula, keski- matka Hattula, pitkä matka  
Sija Nimi Seura PISTEET 12.5. 13.5. 27.5. 21.7. 22.7. 28.7. 29.7. 29.7. 26.8. 1.9. 2.9. lkm
1 André Haga Botnia 280 40 40 40 40 40 40 40 7
2 Olli Raudus Eks 360 257 33 35 31 31 30 31 33 33 8
3 Max Kemppi SuSe 236 35 33 37 31 35 30 35 7
4 Jaakko Jutila TP 209 37 37 35 35 30 35 6
5 Elias Holm Minken 160 33 35 30 29 33 5
6 Juuso Mäkelä AlajA 146 35 37 37 37 4
7 Antti Rantala SuSe 80 40 40 2
8 Anders Blomster OK77 70 37 33 2
9 Jonas Rönnqvist Botnia 37 37 1
Severi Uutela MuVi 37 37 1
11 Samuli Turunen SonPa 33 33 1
12 Emil Holmberg Botnia 31 31 1
Tero Viiala KortJV 31 31 1
                               
    Kilpailu: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11  
D14       Vihti, keski- matka Lohja, pitkä matka Kokkola, sprintti Tuusula, keski- matka Tuusula, pitkä matka Nurmo, keski- matka Töysä, keski- matka Töysä, pitkä matka Tammela, keski-matka Hattula, keski- matka Hattula, pitkä matka  
Sija Nimi Seura PISTEET 12.5. 13.5. 27.5. 21.7. 22.7. 28.7. 29.7. 29.7. 26.8. 1.9. 2.9. lkm
1 Amanda Haga Botnia 237 40 40 40 40 40 37 6
2 Paula Korpi PoRa 72 37 35 2
3 Emma Rinta PoRa 40 40 1
Liisi Pietilä LHR 40 40 1
                               
    Kilpailu: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11  
H12       Vihti, keski- matka Lohja, pitkä matka Kokkola, sprintti Tuusula, keski- matka Tuusula, pitkä matka Nurmo, keski- matka Töysä, keski- matka Töysä, pitkä matka Tammela, keski-matka Hattula, keski- matka Hattula, pitkä matka  
Sija Nimi Seura PISTEET 12.5. 13.5. 27.5. 21.7. 22.7. 28.7. 29.7. 29.7. 26.8. 1.9. 2.9. lkm
1 Joonas Mäkelä AlajA 147 40 31 37 35 4
2 Slava Chernykh HyRa 120 40 40 40 3
3 Tuomas Kattelus LapVi 74 37 37 2
4 Eemeli Erkkilä LapVi 64 33 31 2
5 Markus Hiiri HauSi 40 40 1
6 Lassi Hiiri HauSi 37 37 1
7 Aleksi Rantala RaJu 35 35 1
8 Aleksi Koivisto AlajA 33 33 1
                               
    Kilpailu: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11  
D12       Vihti, keski- matka Lohja, pitkä matka Kokkola, sprintti Tuusula, keski- matka Tuusula, pitkä matka Nurmo, keski- matka Töysä, keski- matka Töysä, pitkä matka Tammela, keski-matka Hattula, keski- matka Hattula, pitkä matka  
Sija Nimi Seura PISTEET 12.5. 13.5. 27.5. 21.7. 22.7. 28.7. 29.7. 29.7. 26.8. 1.9. 2.9. lkm
1 Eerika Rantala HS 120 40 40 40 3
2 Helena Hakala KortJV 40 40 1
3 Juulia Rinta PoRa 37 37 1
Ruut Kanko KooVee 37 37 1
                               
Palautteet, kommentit ja ilmoitukset virheistä taulukon ylläpitäjälle: immo.laine@dnainternet.net, puh 040-5213277