Pyöräsuunnistus-Cup 2008 31.10.2008
Lopullinen, versio 1.2
    Kilpailu: 1 2 3 4 5 6 7 8   MALLI
H21       Seinäjoki, keski-matka Seinäjoki, pitkä matka Hollola, keski-matka Heinola, SM-keski Tuusula, sprintti Tuusula, pitkä matka Lehtimäki - Töysä, SM-pitkä Lehtimäki - Töysä      
Sija Nimi Seura PISTEET 24.5. 25.5. 19.7. 9.8. 14.9. 14.9. 4.10. 5.10 lkm sija pisteet
1 Jussi Laurila JalJa 270 35 35 37 27 40 30 33 33 8 1 40
2 Juho Saarinen MU 238 40 33 29 23 33 40 40 7 2 37
Timo Sarkkinen LTH 238 31 40 28 30 37 35 37 7 3 35
4 Juha Karstunen YlivKu 205 24 23 26 24 25 29 24 30 8 4 33
5 Pasi Pohjasvuo EsSu 177 27 37 33 31 21 28 6 5 31
6 Maxim Zhurkin LUS 159 37 25 40 29 28 5 6 30
7 Margus Hallik LUS 158 29 35 35 28 31 5 7 29
8 Mikko Takamaa JalJa 146 20 18 15 24 24 16 29 7 8 28
9 Mikko Kolehmainen TVV 139 29 25 20 19 19 27 6 9 27
10 Tuukka Turkka KouRa 137 33 31 30 12 31 5 10 26
11 Matti-Pekka Vanninen EsSu 134 28 29 21 29 27 5 11 25
12 Tuomo Tompuri OH 132 26 27 31 25 23 5 12 24
13 Matti Keskinarkaus OH 117 40 37 40 3 13 23
Samuli Saarela (H20) KoS 117 28 28 26 35 4 14 22
15 Asko Ala-Petäys JalJa 107 19 16 22 11 14 25 6 15 21
16 Petri Forsman Delta 88 22 33 33 3 16 20
17 Pekka Väätäinen KouRa 81 30 26 25 3 17 19
18 Mika Tervala RaVa 74 37 37 2 18 18
19 Jaakko Liukkala HauSi 65 26 15 24 3 19 17
20 Lasse Tyrväinen TVV 64 21 9 11 23 4 20 16
21 Tönis Erm LUS 61 35 26 2 21 15
22 Mikko Tommola LS-37 60 30 30 2 22 14
23 Matti Koivisto MS Parma 53 26 27 2 23 13
24 Mikko Kaataja RasKe 52 16 14 22 3 24 12
Jyri Paavola IkNV 52 30 22 2 25 11
26 Riku Kankkunen SaSu 51 23 28 2 26 10
27 Tero Kallio KyRa 48 23 25 2 27 9
Tomas Glasberg Malax IF 48 17 19 12 3 28 8
29 Aleksi Lehti TarpSu 46 25 21 2 29 7
Seppo Tompuri OH 46 22 17 7 3 30 6
Staffan Tunis Botnia 46 20 26 2 31 5
32 Timo Ikola LeSi 43 20 23 2 32 4
33 Jaani Lantela VeVe 42 22 20 2 33 3
34 Andrey Lanev IisVi 40 18 22 2 34 2
35 Jussi Syrjälä LHR 36 18 18 2 35 1
36 Victor Korchagin (H40) LUS 35 35 1
37 Juha Mikkolainen VaHa 33 23 10 2
Jussi Mäkilä EsSu 33 33 1
39 Jarkko Urpalainen MiehVi 31 31 1
Hannu-Pekka Pukema OH 31 14 17 2
41 Mats Pais KR 30 9 21 2
42 Alexey Zdeblowsky RUS 27 27 1
Janne Juntunen Pohjant 27 27 1
44 Andrey Kornev RUS 25 25 1
45 Sergey Burlinov RUS 24 24 1
46 Janne Rossi SuoVa 21 21 1
Harri Määttä LänRa 21 8 13 2
Simo-Pekka Fincke VeVe 21 21 1
49 Mika Häkkinen Hiiltomieh 20 20 1
50 Mika Rantala TVV 19 19 1
Simo Pöyhönen Raus 19 19 1
52 Tanu Tompuri OH 18 18 1
53 Vladimir Koltunov RUS 17 17 1
Kimmo Niemi HyRa 17 17 1
55 Alexander Ivanov RUS 16 16 1
Ville Niemelä Hiiltomieh 16 16 1
57 Tomi Savolainen RasKe 15 15 1
58 Timo Hongell KoS 13 13 1
59 Antti Korkeakangas RaJu 10 10 1
60 Janne Nieminen HyRa 6 6 1
61 Antti Rusanen KeU 5 5 1
62 Kai Koistinen VaRa 4 4 1
                         
    Kilpailu: 1 2 3 4 5 6 7 8  
D21       Seinäjoki, keski-matka Seinäjoki, pitkä matka Hollola, keski-matka Heinola, SM-keski Tuusula, sprintti Tuusula, pitkä matka Lehtimäki - Töysä, SM-pitkä Lehtimäki - Töysä  
Sija Nimi Seura PISTEET 24.5. 25.5. 19.7. 9.8. 14.9. 14.9. 4.10. 5.10 lkm
1 Ingrid Stengård SV 314 40 40 40 37 37 40 40 40 8
2 Marika Hara KooVee 287 35 35 37 33 40 37 35 35 8
3 Kirsi Korhonen NaVi 274 33 33 35 31 33 35 37 37 8
4 Maija Lång SV 210 37 37 33 35 35 33 6
5 Niina Jaako LänRa 139 29 31 27 25 27 5
6 Niina Karstunen YlivKu 104 27 30 25 22 4
7 Jenny Vuorinen KauWi 88 26 29 33 3
8 Kaisa Pirkonen KemU 86 31 29 26 3
9 Mari Koivunen LamSä 83 28 27 28 3
10 Sari Vääränen KouRa 76 26 20 30 3
11 Marja Jokinen KoS 62 31 31 2
12 Marja Rantanen LamSä 60 30 30 2
Riikka Kivelä VeVe 60 29 31 2
14 Merle Rohtla KR 56 25 31 2
15 Annelie Haka NOK 54 28 26 2
16 Hanna Koski YKV 53 25 28 2
17 Leena Rauhamäki Raus 47 18 29 2
18 Päivi Tommola LS-37 40 40 1
19 Taija Jäppinen LS-37 33 33 1
20 Ksenia Chernykh HyRa 31 31 1
21 Johanna Perkkalainen (D35) EE 30 30 1
Anniina Niiranen LS-37 30 30 1
23 Ulla Silvennoinen Pohjant 29 29 1
24 Kirsi Vanhalakka KouRa 28 28 1
25 Hanna-Mari Ruotsalainen EsSu 24 24 1
Maaret Rantanen JRV 24 24 1
27 Riikka Suomalainen KouRa 23 23 1
28 Anna-Kaisa Viita LänRa 21 21 1
29 Laura Kylliäinen VeVe 19 19 1
30 Elina Nieminen JRV 17 17 1
                         
    Kilpailu: 1 2 3 4 5 6 7 8  
H35       Seinäjoki, keski-matka Seinäjoki, pitkä matka Hollola, keski-matka Heinola, SM-keski Tuusula, sprintti Tuusula, pitkä matka Lehtimäki - Töysä, SM-pitkä Lehtimäki - Töysä  
Sija Nimi Seura PISTEET 24.5. 25.5. 19.7. 9.8. 14.9. 14.9. 4.10. 5.10 lkm
1 Teemu Rajala JalJa 180 40 40 30 30 40 5
2 Pasi Pohjola Lynx 134 29 40 40 25 4
3 Jarkko Sipilä YlivKu 97 37 37 23 3
4 Teemu Majasaari SuJu 83 33 21 29 3
5 Tom Karppinen LTH 74 37 37 2
Jarmo Mauriala KooVee 74 37 37 2
7 Ringo Lindgren KauWi 70 35 35 2
8 Mika Kangas KooVee 68 35 33 2
9 Tapani Karppinen LTH 67 40 27 2
10 Pavel Syssoev LUS 66 29 37 2
11 Markus Kettunen ViPa 62 31 31 2
12 Marko Jaatinen MuurVi 61 26 35 2
13 Pasi Liuha Vaajakoske 60 33 27 2
14 Tomi Hankaniemi SipRa 54 26 28 2
15 Tommi Sillanpää Pohjant 53 23 30 2
16 Ari Kesti KuortKu 50 22 28 2
17 Samuli Kyyrönen RR 40 40 1
Ville Niemelä Hiilto 40 40 1
19 Esa Orava RaVa 35 35 1
20 Peter Johansson Brahe 33 33 1
21 Mika Rantala RaJu 31 31 1
22 Ari Hiiri HauSi 28 28 1
23 Marko Joentausta NaTe 25 25 1
24 Jarmo Nivala YlivKu 24 24 1
Timo Kivelä HTH 24 24 1
26 Janne Pellinen ViPa 22 22 1
                         
    Kilpailu: 1 2 3 4 5 6 7 8  
D35       Seinäjoki, keski-matka Seinäjoki, pitkä matka Hollola, keski-matka Heinola, SM-keski Tuusula, sprintti Tuusula, pitkä matka Lehtimäki - Töysä, SM-pitkä Lehtimäki - Töysä  
Sija Nimi Seura PISTEET 24.5. 25.5. 19.7. 9.8. 14.9. 14.9. 4.10. 5.10 lkm
1 Jonna Halttunen Kalske 190 40 37 40 40 33 5
2 Irina Medvedeva (D40) LUS 117 37 40 40 3
3 Ulla Yrjölä MuuRa 101 35 37 29 3
4 Satu Jaatinen MuurVi 75 35 40 2
5 Katri Niittymäki KooVee 72 35 37 2
6 Johanna Perkkalainen (D40) EE 67 37 30 2
7 Elina Sillanpää Pohjant 65 28 37 2
8 Marja-Liisa Mäntylä (D40) RaJu 64 33 31 2
9 Outi Saarinen SaRa 58 31 27 2
10 Päivi Kattelus LapVi 35 35 1
                         
    Kilpailu: 1 2 3 4 5 6 7 8  
H40       Seinäjoki, keski-matka Seinäjoki, pitkä matka Hollola, keski-matka Heinola, SM-keski Tuusula, sprintti Tuusula, pitkä matka Lehtimäki - Töysä, SM-pitkä Lehtimäki - Töysä  
Sija Nimi Seura PISTEET 24.5. 25.5. 19.7. 9.8. 14.9. 14.9. 4.10. 5.10 lkm
1 Tuomo Marttinen Kalske 237 33 37 35 37 31 33 31 7
2 Jukka Kinnari SuJu 218 28 29 25 24 23 28 24 37 8
3 Immo Laine MS Parma 191 30 31 30 33 37 30 6
4 Olli Savikko TarpSu 183 37 40 37 40 29 5
5 Timo Raudus Eks 360 178 40 33 30 35 40 5
6 Eero Manerus PetPe 158 31 30 27 23 24 23 6
Patric Österqård OK77 158 31 31 33 35 28 5
8 Risto Oja YlivKu 145 35 35 40 35 4
9 Kimmo Gynther IHR 144 40 30 37 37 4
10 Reima Vainio MU 138 29 28 27 29 25 5
11 Heikki Jokinen RaVa 116 29 29 31 27 4
12 Victor Korchagin LUS 80 40 40 2
13 Jari Kanko KooVee 65 24 19 22 3
14 Ari-Pekka Ojala TurSa 65 35 30 2
15 Martti Kaksonen YKV 62 29 33 2
16 Antti Erkinheimo Eks 360 55 27 28 2
Jarmo Mäkelä KyS 55 28 27 2
Markku Pulkkinen RaVa 55 28 27 2
19 Max Lindfors OK77 52 26 26 2
20 Ali Mättölä FU-47 51 26 25 2
21 Kari Laine VaHa 48 18 30 2
22 Jyrki Piirainen TuMe 47 22 25 2
23 Stefan Höstman Malax 35 35 1
24 Risto Linnainmaa KyRa 33 33 1
Tom Stenlund Brahe 33 33 1
26 Aimo Myllymäki KortJV 31 31 1
27 Jouko Kleemola Eks 360 26 26 1
Severi Eerola TP 26 26 1
29 Markku Ijas TuMe 21 21 1
30 Pasi Rujala NaTe 20 20 1
31 Jari Halkola TeuRi 17 17 1
                         
    Kilpailu: 1 2 3 4 5 6 7 8  
D40       Seinäjoki, keski-matka Seinäjoki, pitkä matka     Lehtimäki - Töysä  
Sija Nimi Seura PISTEET 24.5. 25.5. - - - - - 5.10 lkm
1 Irina Medvedeva LUS 40 40 1
2 Johanna Perkkalainen EE 37 37 1
3 Marja-Liisa Mäntylä RaJu 35 35 1
                         
    Kilpailu: 1 2 3 4 5 6 7 8  
H45       Seinäjoki, keski-matka Seinäjoki, pitkä matka Hollola, keski-matka Heinola, SM-keski Tuusula, sprintti Tuusula, pitkä matka Lehtimäki - Töysä, SM-pitkä Lehtimäki - Töysä  
Sija Nimi Seura PISTEET 24.5. 25.5. 19.7. 9.8. 14.9. 14.9. 4.10. 5.10 lkm
1 Ismo Saari IPR 290 35 40 37 37 40 40 30 31 8
2 Hannu Ojala RaJu 259 31 37 29 31 30 35 33 33 8
3 Vesa Saari IPR 246 40 31 30 25 28 30 27 35 8
4 Veli Mantere RaJu 198 31 27 35 37 31 37 6
5 Timo Mäkinen RaHa 148 35 29 27 33 24 5
6 Jari Rinta PoRa 129 29 29 20 22 29 5
7 Ari Enroth RR 115 40 40 35 3
8 Veli-Pekka Pynttäri Mesik 107 28 22 29 28 4
9 Pertti Ovaska EE 101 37 35 29 3
10 Asko Sippola KuortKu 96 33 33 30 3
11 Timo Nykänen MU 94 30 33 31 3
12 Markus Siitonen KooVee 87 33 26 28 3
13 Jukka Virnala JalJa 82 30 28 24 3
14 Ari-Matti Leinonen RasKe 81 27 27 27 3
15 Esa Kinnunen Pihkan 80 40 40 2
16 Mikael Holm Minken 79 28 30 21 3
17 Kari Sallinen DelTa 72 35 37 2
Jarmo Koponen Navi 72 27 26 19 3
19 Martti Häkkinen Vaajakoske 70 33 37 2
20 Jari Maunuksela TarpSu 57 31 26 2
21 Jari Harju RasKe 52 23 29 2
22 Heikki Hakala KortJV 48 20 28 2
23 Jukka Koivuniemi RasKa 28 28 1
24 Kari Kurikkaoja JalJa 26 26 1
25 Kai Nokelainen JRP 25 25 1
26 Stefan Stubb Falken 23 23 1
27 Asko Vainio MS Parma 21 21 1
28 Pekka Oksanen RiSu 19 19 1
                         
    Kilpailu: 1 2 3 4 5 6 7 8  
D45       Seinäjoki, keski-matka Seinäjoki, pitkä matka Hollola, keski-matka Heinola, SM-keski Tuusula, sprintti Tuusula, pitkä matka Lehtimäki - Töysä, SM-pitkä Lehtimäki - Töysä  
Sija Nimi Seura PISTEET 24.5. 25.5. 19.7. 9.8. 14.9. 14.9. 4.10. 5.10 lkm
1 Sisko Anttila (D50) LamSä 194 40 37 40 40 37 5
2 Arja Laurila (D50) JalJa 165 37 30 35 33 30 5
3 Päivi Mäkineste-Mäkelä JalJa 153 40 40 33 40 4
4 Tiina Riikonen HU-46 145 31 37 37 40 4
5 Ritva Lumme (D50) LHR 138 35 35 31 37 4
6 Riitta Erkkilä LapVi 109 37 37 35 3
7 Maijastiina Kivinen LamSä 75 40 35 2
8 Maarit Kuuttila (D50) RaJu 58 29 29 2
9 Marita Saari (D50) Hiisi 33 33 1
                         
    Kilpailu: 1 2 3 4 5 6 7 8  
H50       Seinäjoki, keski-matka Seinäjoki, pitkä matka Hollola, keski-matka Heinola, SM-keski Tuusula, sprintti Tuusula, pitkä matka Lehtimäki - Töysä, SM-pitkä Lehtimäki - Töysä  
Sija Nimi Seura PISTEET 24.5. 25.5. 19.7. 9.8. 14.9. 14.9. 4.10. 5.10 lkm
1 Reijo Honkanen TurSa 217 37 37 31 35 40 37 6
2 Tauno Suominen JäPa 205 35 27 35 35 33 40 6
3 Timo Laurila JalJa 168 29 29 31 19 25 35 6
4 Jussi Nuoranne LHR 121 30 31 27 33 4
5 Kari Mikkola MS Parma 119 31 30 25 33 4
6 Keijo Kattelus VeVe 113 40 33 40 3
7 Jukka Niemi KanSu 106 40 33 33 3
8 Heikki Peltonen IPR 101 40 30 31 3
9 Timo Aalto TurSa 97 29 40 28 3
10 Staffan Pettersson Lynx 92 33 35 24 3
11 Esa Saarela KoS 87 21 31 35 3
12 Jari Mahlamäki TeuRi 86 23 26 37 3
13 Jorma Kaataja RasKe 83 27 26 30 3
14 Jouko Keski-Ojala YlivKu 75 40 35 2
15 Esa Juura KanSu 74 37 37 2
16 Tapio Nieminen JRV 63 30 33 2
17 Seppo Kolari TurSa 57 28 29 2
18 Kari Tuomola MS Parma 56 28 28 2
19 Hannu Kaasalainen TuS 52 30 22 2
20 Heikki Linna RasKe 37 37 1
Reima Liikkanen LTH 37 37 1
22 Sauli Hakala SuJu 31 31 1
23 Hannu Ruotsalainen EsSu 29 29 1
Veijo Aho ÄhtU 29 29 1
25 Pauli Anttila JalJa 28 28 1
26 Pekka Sammalissto JRV 27 27 1
27 Pertti Luuri RaJu 26 26 1
28 Jukka Keskitalo LaLu 20 20 1
                         
    Kilpailu: 1 2 3 4 5 6 7 8  
D50       Seinäjoki, keski-matka Seinäjoki, pitkä matka     Lehtimäki - Töysä  
Sija Nimi Seura PISTEET 24.5. 25.5. - - - - - 5.10 lkm
1 Arja Laurila JalJa 117 40 40 37 3
2 Maarit Kuuttila RaJu 40 40 1
3 Marita Saari Hiisi 37 37 1
4 Marja-Leena Rasi JalJa 35 35 1
5 Eeva-Liisa Ylipelkola LappVe 33 33 1
6 Leena Hautamäki KortJV 31 31 1
                         
    Kilpailu: 1 2 3 4 5 6 7 8  
H55       Seinäjoki, keski-matka Seinäjoki, pitkä matka Hollola, keski-matka Heinola, SM-keski Tuusula, sprintti Tuusula, pitkä matka Lehtimäki - Töysä, SM-pitkä Lehtimäki - Töysä  
Sija Nimi Seura PISTEET 24.5. 25.5. 19.7. 9.8. 14.9. 14.9. 4.10. 5.10 lkm
1 Heikki Saarinen MU 317 40 40 40 40 40 40 37 40 8
2 Pertti Litmanen HlT 241 30 33 35 29 33 31 22 28 8
3 Rolf-Erik Sundelin Minken 171 29 28 30 26 29 29 6
4 Antti Pihlaja Kristina 167 27 31 28 30 24 27 6
5 Seppo Ollikainen JuvU 161 27 31 37 35 31 5
6 Jouko Vääränen KouRa 140 33 35 37 35 4
7 Antti Ojala TurSa 139 25 31 35 29 19 5
8 Pertti Lähdekorpi RR 129 31 33 28 37 4
9 Ossi Lakkala SalRe 128 31 37 27 33 4
10 Hannu Karstunen YlivKu 125 28 26 24 21 26 5
11 Heikki Tyrväinen TVV 105 37 33 35 3
12 Tauno Saari SuSe 92 35 29 28 3
13 Pekka Liukkala HauSi 88 33 30 25 3
14 Kari Majasaari SuJu 83 27 25 31 3
Harry Veide LUS 83 27 26 30 3
16 Jarmo Lehti TarpSu 72 37 35 2
17 Mikko Luukkarinen Pohjant 67 37 30 2
18 Risto Arenius JäPa 66 23 20 23 3
19 Rauli Helkkula TuMe 63 33 30 2
20 Raimo Antikainen VetU 48 25 23 2
21 Raimo Hyyryläinen JuvU 40 40 1
22 Eero Ahlström LeSi 30 30 1
23 Heino Sarkkinen LTH 29 29 1
24 Teppo Rasi JalJa 24 24 1
25 Kaarle Lempainen Hiisi 22 22 1
Raimo Koivisto JalJa 22 22 1
                         
    Kilpailu: 1 2 3 4 5 6 7 8  
D55       Seinäjoki, keski-matka Seinäjoki, pitkä matka Hollola, keski-matka Heinola, SM-keski Tuusula, sprintti Tuusula, pitkä matka Lehtimäki - Töysä, SM-pitkä Lehtimäki - Töysä  
Sija Nimi Seura PISTEET 24.5. 25.5. 19.7. 9.8. 14.9. 14.9. 4.10. 5.10 lkm
1 Beatrice Malmsten Lynx 226 40 40 35 40 40 31 6
2 Ritva Mikkonen EsSu 169 35 35 40 29 30 5
3 Ritva Halme KiimU 114 37 37 40 3
4 Sirpa Tarkiainen SuSe 105 37 37 31 3
5 Arja Nurminen VaHa 75 40 35 2
6 Mirjami Tupitsa Jyry 67 37 30 2
7 Terttu Ala-Petäys JalJa 62 27 35 2
8 Anja Hirsimäki (D60) JalJa 56 28 28 2
9 Eeva-Liisa Korkeakangas (D60) RaJu 40 40 1
10 Seija Sauru Pora 37 37 1
11 Eila Palomäki SuSe 33 33 1
Saga Pått Minken 33 33 1
13 Sirkka Ketola (D60) KauKa 29 29 1
                         
    Kilpailu: 1 2 3 4 5 6 7 8  
H60       Seinäjoki, keski-matka Seinäjoki, pitkä matka Hollola, keski-matka Heinola, SM-keski Tuusula, sprintti Tuusula, pitkä matka Lehtimäki - Töysä, SM-pitkä Lehtimäki - Töysä  
Sija Nimi Seura PISTEET 24.5. 25.5. 19.7. 9.8. 14.9. 14.9. 4.10. 5.10 lkm
1 Måns Åkerblom GIF 261 40 30 33 35 31 35 27 30 8
2 Pekka Pökälä AR 266 35 29 35 31 40 28 31 37 8
3 Asko Kujala KoS  262 37 37 30 30 37 31 25 35 8
4 Jorma Lehtimäki LHR 209 31 28 29 23 26 27 17 28 8
5 Jarmo Ilkka RaJu 204 37 27 30 33 37 40 6
6 Antero Varjonen RR 164 29 31 24 29 30 21 6
7 Jukka Aunula Jyry 155 33 35 25 33 29 5
8 Lasse Peltola SuJu 151 30 40 28 24 29 5
9 Leo Jokinen KoS 115 35 40 40 3
10 Teuvo Lehtinen MU 103 29 37 37 3
11 Taisto Järvinen RasKe 92 28 33 31 3
12 Pekka Nieminen LS-37 76 27 29 20 3
13 Eero Juola KoS 70 37 33 2
14 Ilmari Mäkilä EsSu 69 40 29 2
15 Heikki Nurminen IPR 63 33 30 2
16 Risto Orpana SOCAsik 62 40 22 2
17 Jussi Kankaanpää RaJu 61 28 33 2
18 Tapani Kesti KuortKu 57 26 31 2
19 Stig Sundqvist Botnia 45 26 19 2
20 Heikki Koivukangas KäTa 23 23 1
21 Jussi Viitasaari HimU 18 18 1
                         
    Kilpailu: 1 2 3 4 5 6 7 8  
D60         Lehtimäki - Töysä  
Sija Nimi Seura PISTEET - - - - - - - 5.10 lkm
1 Eeva-Liisa Korkeakangas RaJu 40 40 1
2 Marjatta Mäkelä PoRa 37 37 1
3 Anja Hirsimäki JalJa 35 35 1
4 Sirkka Ketola KauKa 33 33 1
                         
    Kilpailu: 1 2 3 4 5 6 7 8  
H65       Seinäjoki, keski-matka Seinäjoki, pitkä matka Hollola, keski-matka Heinola, SM-keski Tuusula, sprintti Tuusula, pitkä matka Lehtimäki - Töysä, SM-pitkä Lehtimäki - Töysä  
Sija Nimi Seura PISTEET 24.5. 25.5. 19.7. 9.8. 14.9. 14.9. 4.10. 5.10 lkm
1 Juha Huttula KooVee 172 40 33 33 33 33 5
2 Matti J Koski SV 163 28 40 25 37 33 5
3 Jorma Kalliokoski LapVi 155 31 37 26 30 31 5
4 Jorma Veijovaara Pohjant 136 35 35 31 35 4
5 Raimo Laitinen HiKi 117 37 40 40 3
6 Ilmari Tupitsa Jyry 116 33 23 30 30 4
7 Pertti Nyberg LS-37 110 35 35 40 3
8 Matti Lind ONMKY 109 35 37 37 3
9 Rauli Pekkala Mesik 108 29 30 21 28 4
10 Arvo Martikainen LS-37 95 31 31 33 3
11 Matias Viitala LapVi 82 27 27 28 3
12 Eino Hakala RasKe 70 30 40 2
13 Erkki Vistiaho KoS 66 37 29 2
14 Reijo Oja NivU 64 33 31 2
Karl-Erik Åberg EsSu 64 27 37 2
16 Pentti Ruponen Hiisi 63 35 28 2
17 Seppo Kettunen Jyry 61 28 33 2
18 Seppo Väisänen RR 59 37 22 2
19 Reino Korvakangas VaaSu 58 30 28 2
Unto Kanerva Jyry 58 29 29 2
21 Tuomo Ketola KauKa 55 25 30 2
22 Mauri Suorajärvi Pohjant 50 24 26 2
23 Timo Nurmi Hiisi 40 40 1
Jaakko Alalahti ONMKY 40 40 1
25 Lars-Gunnar Holm (H70) Botnia 35 35 1
26 Antti Myllymäki (H70) VaaSu 29 29 1
27 Eino Mäkelä PoRa 27 27 1
                         
    Kilpailu: 1 2 3 4 5 6 7 8  
H70       Seinäjoki, keski-matka Seinäjoki, pitkä matka Hollola, keski-matka Heinola, SM-keski Tuusula, sprintti Tuusula, pitkä matka Lehtimäki - Töysä, SM-pitkä    
Sija Nimi Seura PISTEET 24.5. 25.5. 19.7. 9.8. 14.9. 14.9. 4.10. - lkm
1 Heikki Väyrynen EsSu 272 40 40 40 37 40 40 35 7
2 Raimo Kuisla EE 173 35 37 31 35 35 5
3 Lars-Gunnar Holm Botnia 107 37 33 37 3
4 Johannes Ijas KeU 103 29 37 37 3
5 Pentti Saarinen SaRa 80 40 40 2
6 Antti Myllymäki VaaSu 63 30 33 2
7 Kalle Nevalainen JoS 35 35 1
                         
    Kilpailu: 1 2 3 4 5 6 7 8  
H20       Seinäjoki, keski-matka Seinäjoki, pitkä matka Hollola, keski-matka Heinola, SM-keski Tuusula, sprintti Tuusula, pitkä matka Lehtimäki - Töysä, SM-pitkä Lehtimäki - Töysä, SM-pitkä  
Sija Nimi Seura PISTEET 24.5. 25.5. 19.7. 9.8. 14.9. 14.9. 4.10. 5.10 lkm
1 Elmeri Juura KanSu 266 37 37 40 37 40 40 35 7
2 Toni Wik Minken 256 33 40 37 35 37 37 37 7
3 Janne Keisanen JRV 103 40 33 30 3
4 Mika Pensas Malax 99 35 31 33 3
5 Samuli Saarela KoS 80 40 40 2
6 Olli Salo EsSu 66 31 35 2
7 Miikka Ketonen SalRe 64 31 33 2
8 Olli Korpi YKV 61 30 31 2
9 Pekka Niemi (H18) KanSu 35 35 1
10 Juuso Jutila (H18) TP 33 33 1
11 Samuel Pökälä (H18) AR 29 29 1
Jussi Nurminen VaHa 29 29 1
13 Tapio Keskitalo KanSu 28 28 1
                         
    Kilpailu: 1 2 3 4 5 6 7 8  
D20       Seinäjoki, keski-matka Seinäjoki, pitkä matka Hollola, keski-matka Heinola, SM-keski Tuusula, sprintti Tuusula, pitkä matka Lehtimäki - Töysä, SM-pitkä Lehtimäki - Töysä  
Sija Nimi Seura PISTEET 24.5. 25.5. 19.7. 9.8. 14.9. 14.9. 4.10. 5.10 lkm
1 Susanna Laurila JalJa 277 37 37 31 29 37 40 31 35 8
2 Kaisu Yli-Peltola JalJa 207 31 33 35 31 37 40 6
3 Susan Sundelin Minken 206 35 31 30 33 40 37 6
4 Tarja Vesanto EsSu 197 40 40 37 40 40 5
5 Tuuli Lehtimäki LHR 157 30 30 35 29 33 5
6 Antonia Haga Botnia 100 33 37 30 3
7 Riikka Talvitie LapVi 86 29 29 28 3
8 Tiia Tallila VaHa 75 40 35 2
9 Ira Laneva Iisvi 68 33 35 2
10 Heini Papinsaari KangSK 63 30 33 2
Hilla Lamminpää KärKV 63 28 35 2
12 Katja Vanhalakka KouRa 27 27 1
13 Sanni Salonen VaHa 26 26 1
                         
    Kilpailu: 1 2 3 4 5 6 7 8  
H18       Seinäjoki, keski-matka Seinäjoki, pitkä matka Hollola, keski-matka Heinola, SM-keski Tuusula, sprintti Tuusula, pitkä matka Lehtimäki - Töysä, SM-pitkä Lehtimäki - Töysä  
Sija Nimi Seura PISTEET 24.5. 25.5. 19.7. 9.8. 14.9. 14.9. 4.10. 5.10 lkm
1 Atte Saari IPR 245 27 30 35 24 33 35 28 33 8
2 Juuso Jutila TP 227 40 40 37 35 40 35 6
3 Samuel Pökälä AR 224 35 35 40 37 37 40 6
4 Pekka Niemi KanSu 187 37 37 33 40 40 5
5 Peter Sundelin Minken 161 33 31 37 29 31 5
6 Matias Rinta PoRa 121 29 25 30 37 4
7 Antti Hakala KortJV 93 31 33 29 3
8 Tuomo Lahtinen IHR 73 40 33 2
9 Teemu Niva LaTa 68 31 37 2
10 Niko Latva SuJu 62 27 35 2
11 Elias Peltonen IPR 54 28 26 2
12 Antti Vainio MS Parma 35 35 1
13 Eero-Matti Vainio MS Parma 31 31 1
14 Rasmus Lillandt Kristina 30 30 1
Petteri Huikko IPR 30 30 1
16 Joni Pirttinen KortJV 28 28 1
17 Seppo Järvinen AR 27 27 1
18 Juha Kuuttila RaJu 26 26 1
19 Olli Mäkinen SalRe 23 23 1
                         
    Kilpailu: 1 2 3 4 5 6 7 8  
D18       Seinäjoki, keski-matka Seinäjoki, pitkä matka Hollola, keski-matka Heinola, SM-keski Tuusula, sprintti Tuusula, pitkä matka Lehtimäki - Töysä, SM-pitkä Lehtimäki - Töysä  
Sija Nimi Seura PISTEET 24.5. 25.5. 19.7. 9.8. 14.9. 14.9. 4.10. 5.10 lkm
1 Salla Salomaa TP 180 40 33 40 37 30 5
2 Mira Kaskinen UlvUra 115 40 40 35 3
3 Anniina Ojanperä JalJa 102 35 27 40 3
4 Emmi Nieminen JRV 97 31 29 37 3
5 Niina Papinsaari KangSK 77 37 40 2
6 Marie-Louise Öst Falken 61 30 31 2
7 Tiia Miettinen MS Parma 37 37 1
8 Noora Palm KangSK 33 33 1
9 Iida Lahtela KuortKu 28 28 1
                         
    Kilpailu: 1 2 3 4 5 6 7 8  
H16       Seinäjoki, keski-matka Seinäjoki, pitkä matka Hollola, keski-matka Heinola, SM-keski Tuusula, sprintti Tuusula, pitkä matka Lehtimäki - Töysä, SM-pitkä Lehtimäki - Töysä  
Sija Nimi Seura PISTEET 24.5. 25.5. 19.7. 9.8. 14.9. 14.9. 4.10. 5.10 lkm
1 Mika Kemppi KanSu 228 29 31 33 26 37 35 37 7
2 Joakim Höstman Malax 210 33 33 40 31 33 40 6
3 André Haga Botnia 176 30 37 35 37 37 5
4 Ville Paldan KooVee 147 40 40 37 30 4
5 Kare Kaskinen UlvUra 113 33 40 40 3
6 Jussi Virnala JalJa 88 31 29 28 3
7 Petja Pinomäki VaHa 86 30 25 31 3
8 Tero Linnainmaa KyRa 70 35 35 2
9 Pauli Keisanen ÄhtU 67 37 30 2
10 Juho Lehtinen IHR 60 31 29 2
11 Topias Peltonen IPR 52 22 30 2
12 Toni Saari PoRa 40 40 1
13 Antti Rantala SuSe 35 35 1
14 Juhani Keskitalo LaLu 29 29 1
15 Niko Lehtinen AR 27 27 1
16 Joonas Salminen VaHa 24 24 1
17 Janne Koskilahti JalJa 23 23 1
                         
    Kilpailu: 1 2 3 4 5 6 7 8  
D16       Seinäjoki, keski-matka Seinäjoki, pitkä matka Hollola, keski-matka Heinola, SM-keski Tuusula, sprintti Tuusula, pitkä matka Lehtimäki - Töysä, SM-pitkä Lehtimäki - Töysä  
Sija Nimi Seura PISTEET 24.5. 25.5. 19.7. 9.8. 14.9. 14.9. 4.10. 5.10 lkm
1 Henna Niemi MS Parma 216 35 35 37 40 40 29 6
Miisa Mantere RaJu 216 33 37 37 37 37 35 6
3 Eeva-Liisa Hakala KortJV 200 40 40 40 40 40 5
4 Emma Rinta PoRa 177 37 37 35 35 33 5
5 Saara Hautamäki KortJV 145 29 30 29 26 31 5
6 Siiri Hautamäki KortJV 140 30 29 27 25 29 5
7 Svetlana Poverina LUS 110 40 33 37 3
8 Liisi Pietilä LHR 70 35 35 2
9 Kati Korpi-Kaija SuJu 64 33 31 2
10 Vilma Lamminpää KärKV 61 33 28 2
Marianne Kattelus LapVi 61 30 31 2
12 Amanda Haga Botnia 55 28 27 2
13 Paula Korpi PoRa 31 31 1
Essi Varjonen LapVi 31 31 1
15 Natalia Kanko KooVee 30 30 1
Essi Ylipelkola LappVe 30 30 1
17 Miia Saari PoRa 26 26 1
                         
    Kilpailu: 1 2 3 4 5 6 7 8  
H14       Seinäjoki, keski-matka Seinäjoki, pitkä matka Hollola, keski-matka   Tuusula, sprintti Tuusula, pitkä matka   Lehtimäki - Töysä  
Sija Nimi Seura PISTEET 24.5. 25.5. 19.7. - 14.9. 14.9. - 5.10 lkm
1 Aleksi Rantala RaJu 200 40 40 40 40 40 5
2 Max Kemppi KanSu 186 31 28 33 33 31 30 6
3 Jaakko Jutila TP 180 37 31 40 37 35 5
4 Olli Raudus Eks 360 171 33 35 35 35 33 5
5 Ville Melander 99 35 33 31 3
6 Juho Saari PoRa 89 30 30 29 3
7 Tero Kaksonen YKV 86 29 29 28 3
8 Juuso Mäkelä AlajA 70 37 33 2
9 Anders Blomster OK77 68 31 37 2
10 Eero Saleva TVV 67 37 30 2
11 Aki Saari PoRa 37 37 1
12 Eemeli Laine VaHa 35 35 1
13 Aleksi Koivisto AlajA 28 28 1
                         
    Kilpailu: 1 2 3 4 5 6 7 8  
D14       Seinäjoki, keski-matka Seinäjoki, pitkä matka Hollola, keski-matka   Tuusula, sprintti Tuusula, pitkä matka   Lehtimäki - Töysä  
Sija Nimi Seura PISTEET 24.5. 25.5. 19.7. - 14.9. 14.9. - 5.10 lkm
1 Helena Hakala KortJV 120 40 40 40 3
2 Ruut Kanko KooVee 40 40 1
                         
    Kilpailu: 1 2 3 4 5 6 7 8  
H12       Seinäjoki, keski-matka Seinäjoki, pitkä matka Hollola, keski-matka   Tuusula, sprintti Tuusula, pitkä matka   Lehtimäki - Töysä  
Sija Nimi Seura PISTEET 24.5. 25.5. 19.7. - 14.9. 14.9. - 5.10 lkm
1 Juha-Pekka Ollikkala PoRa 108 35 33 40 3
2 Kalle Melander RaJu 105 28 40 37 3
3 Eemeli Erkkilä LapVi 104 40 31 33 3
4 Joonas Mäkelä AlajA 101 33 37 31 3
5 Joni Mäkelä AlajA 88 29 30 29 3
6 Topi Raitanen TVV 80 40 40 2
7 Jani Saari PoRa 72 37 35 2
8 Juho-Jaakko Yli-Ilkka RaJu 59 30 29 2
9 Slava Chernykh HyRa 40 40 1
10 Tuomas Kattelus LapVi 35 35 1
11 Matti Herttua LapVi 31 31 1
12 Teemu Kaksonen YKV 30 30 1
13 Aku Hietaharju RaJu 28 28 1
                         
    Kilpailu: 1 2 3   5 6 7 8  
D12       Seinäjoki, keski-matka Seinäjoki, pitkä matka Hollola, keski-matka   Tuusula, sprintti Tuusula, pitkä matka   Lehtimäki - Töysä  
Sija Nimi Seura PISTEET 24.5. 25.5. 19.7. - 14.9. 14.9. - 5.10 lkm
1 Juulia Rinta PoRa 80 40 40 2
Iina Rantala RaJu 80 40 40 2
                         
Palautteet, kommentit ja ilmoitukset virheistä taulukon ylläpitäjälle: immo.laine@dnainternet.net, puh 040-5213277
                         
  Tilastoja    
       
  Sarja Kilpailuja Kilpailijoita
H21 8 60
D21 8 29
H35 8 26
D35 8 7
H40 8 31
D40 3 3
H45 8 28
D45 8 6
H50 8 28
D50 3 6
H55 8 26
D55 8 10
H60 8 21
D60 1 4
H65 8 25
H70 7 7
H20 8 10
D20 8 13
H18 8 19
D18 8 9
H16 8 17
D16 8 17
H14 6 13
D14 6 2
H12 6 13
D12 6 2
Kilpailijoita yhteensä 432
Kilpailusuorituksia 1224