Avaa FILLARI-lehden sivut
Pyöräsuunnistuksen Fillari-Cup 2009 23.8.2009
Lopullinen tilanne - versio 1.1
    Kilpailu: 1 2 3 4 5 6 7 8   MALLI
H21     max 6 kilp. Töysä, spintti ja keskimatka Jämi, sprintti Jämi, keski- matka Rovaniemi, SM sprintti Rovaniemi, SM pitkä matka Mynämäki, sprintti Mynämäki, keskimatka Teuva, SM keskimatka      
Sija Nimi Seura PISTEET 16.5. 22.5. 23.5. 25.7. 26.7. 2.8. 2.8. 22.8. lkm sija pisteet
1 Samuli Saarela KoS 219 37 40 37 37 37 31 6 1 40
2 Jussi Laurila JalJa 206 35 31 31 35 30 37 37 30 8 2 37
3 Matti-Pekka Vanninen EsSu 193 30 24 27 31 29 35 40 28 8 3 35
4 Pasi Pohjasvuo EsSu 182 29 22 21 27 31 31 35 29 8 4 33
5 Juho Saarinen MU 176 37 33 33 40 33 5 5 31
6 Mikko Takamaa JalJa 146 26 15 26 24 28 27 15 7 6 30
7 Mikko Kolehmainen TVV 144 29 25 30 35 25 5 7 29
8 Mika Rantala TVV 136 28 40 33 35 4 8 28
9 Juha Karstunen YlivKu 120 27 27 26 24 16 5 9 27
10 Lasse Tyrväinen TVV 117 16 22 21 29 29 5 10 26
11 Timo Sarkkinen LTH 110 40 35 35 3 11 25
Mika Tervala RaVa 110 33 40 37 3 12 24
13 Matti Keskinarkaus Raus 106 40 26 40 3 13 23
14 Jarmo Mauriala KooVee 101 17 23 30 31 4 14 22
15 Elmeri Juura (H20) KanSu 96 33 33 30 3 15 21
16 Pekka Niemi (H20) KanSu 88 31 28 29 3 16 20
Tuukka Turkka KouRa 88 30 30 28 3 17 19
18 Mikko Tommola LS-37 82 25 33 24 3 18 18
19 Margus Hallik L-US 80 29 25 26 3 19 17
20 Janne Keisanen JRV 75 28 27 20 3 20 16
21 Matti Raitoharju RaLu 71 19 26 26 3 21 15
22 Asko Ala-Petäys JalJa 67 22 16 17 12 4 22 14
23 Tuomo Tompuri OH 62 23 12 27 3 23 13
24 Kai Koistinen VaRa 60 11 25 24 3 24 12
25 Mika Pensas Malax 58 20 19 19 3 25 11
26 Jaakko Liukkala HauSi 57 21 13 23 3 26 10
27 Teemu Pihlaja Kristina 55 27 28 2 27 9
28 Mika Häkkinen Hiiltomieh 46 26 20 2 28 8
29 Juha Kotaniemi KoskRi 45 23 22 2 29 7
30 Ville Niemelä Hiiltomieh 43 25 18 2 30 6
31 Kim Paavola HimU 41 21 20 2 31 5
32 Jaani Lantela VeVe 40 18 22 2 32 4
33 Tomi Hankaniemi SipRa 34 19 15 2 33 3
34 Tomas Glasberg Malax 32 21 11 2 34 2
35 Alexey Zdeblowsky LemRace 28 28 1 35 1
36 Vladimir Koltunov MTBO SPb C 25 25 1
Kari Kokkinen PertPe 25 25 1
38 Jarno Mikkola Pohjant 24 24 1
Ville Mäkelä SuSe 24 24 1
40 Jaakko Mäkelä SuSe 23 23 1
Keijo Hytönen Pohjant 23 23 1
42 Jani Söyring SipRa 22 22 1
43 Staffan Tunis Botnia 21 21 1
44 Seppo Tompuri OH 18 18 1
45 Janne Räty Raus 17 17 1
46 Aleksi Lehti TarpSu 14 14 1
Marko Vapa OH 14 14 1
48 Tatu Saari SuSe 13 13 1
49 Timo Hongel KoS 10 10 1
                         
    Kilpailu: 1 2 3 4 5 6 7 8  
D21     max 6 kilp. Töysä, spintti ja keskimatka Jämi, sprintti Jämi, keski- matka Rovaniemi, SM sprintti Rovaniemi, SM pitkä matka Mynämäki, sprintti Mynämäki, keskimatka Teuva, SM keskimatka  
Sija Nimi Seura PISTEET 16.5. 22.5. 23.5. 25.7. 26.7. 2.8. 2.8. 22.8. lkm
1 Ingrid Stengård SV 240 40 40 40 40 40 40 40 7
2 Kirsi Korhonen NaVi 212 35 35 35 33 33 37 37 31 8
3 Marika Hara KooVee 181 37 37 37 35 35 5
4 Taija Jäppinen LS-37 146 37 35 37 37 4
5 Mari Koivunen LamSä 144 28 28 30 30 28 5
6 Kaisa Pirkonen KemU 139 40 33 33 33 4
Marja Penttilä KoS 139 27 27 29 31 25 5
8 Kaisa Kurittu Kalske 118 31 31 29 27 4
9 Niina Karstunen YlivKu 102 27 26 26 23 4
10 Tarja Vesanto EsSu 90 31 30 29 3
11 Tiia Tallila VaHa 88 29 29 30 3
12 Marja Rantanen LamSä 87 30 31 26 3
13 Tuuli Lehtimäki LHR 74 26 26 22 3
14 Niina Jaako LänRa 57 28 29 2
15 Leena Rauhamäki RauS 55 27 28 2
16 Annelie Haka NOK 54 30 24 2
18 Ekaterina Illarionova MTBO SPb C 33 33 1
19 Victoriya Zdeblovskaya LemRace 29 29 1
20 Johanna Perkkalainen EE 28 28 1
21 Anne Rauhamäki RauS 27 27 1
22 Emilia Ek Minken 21 21 1
23 Kaija Rantoja RasKe 20 20 1
24 Hanna Helander YKV 19 19 1
25 Annika Pensas Malax 18 18 1
                         
    Kilpailu:   1 2    
H21B       Jämi, sprintti Jämi, keski- matka    
Sija Nimi Seura PISTEET   22.5. 23.5.           lkm
1 Teemu Pihjala Kristina 40 40 1
                         
    Kilpailu:   1 2    
AVO           Rovaniemi, SM sprintti Rovaniemi, SM pitkä matka    
Sija Nimi Seura PISTEET       25.7. 26.7.       lkm
1 Jussi Keskinarkaus OH 80 40 40 2
                         
    Kilpailu:   1 2    
D21B       Jämi, sprintti Jämi, keski- matka    
Sija Nimi Seura PISTEET   22.5. 23.5.           lkm
1 Annika Pensas Malax 80 40 40 2
                         
    Kilpailu: 1 2 3 4 5 6 7 8  
H35     max 6 kilp. Töysä, spintti ja keskimatka Jämi, sprintti Jämi, keski- matka Rovaniemi, SM sprintti Rovaniemi, SM pitkä matka Mynämäki, sprintti Mynämäki, keskimatka Teuva, SM keskimatka  
Sija Nimi Seura PISTEET 16.5. 22.5. 23.5. 25.7. 26.7. 2.8. 2.8. 22.8. lkm
1 Teemu Rajala JalJa 217 40 40 40 31 35 31 6
2 Jarmo Mauriala KooVee 113 40 40 33 3
3 Tomi Hankaniemi SipRa 98 35 33 30 3
4 Pasi Pohjola Lynx 80 40 40 2
5 Markus Kettunen ViPa 74 37 37 2
6 Mika Häkkinen Hiiltomieh 40 40 1
7 Marko Saari LLL 37 37 1
Mika Kangas KooVee 37 37 1
Pasi Liuha VaajTe 37 37 1
10 Tommi Sillanpää Pohjant 35 35 1
Ville Niemelä Hiiltomieh 35 35 1
12 Janne Pellinen ViPa 33 33 1
Tero Taulavuori AlatPi 33 33 1
14 Esko Lehtiniemi RaJu 29 29 1
15 Markku Takamaa SuJu 28 28 1
                         
    Kilpailu: 1 2 3 4 5 6 7 8  
D35     max 6 kilp. Töysä, spintti ja keskimatka Jämi, sprintti Jämi, keski- matka Rovaniemi, SM sprintti Rovaniemi, SM pitkä matka Mynämäki, sprintti Mynämäki, keskimatka Teuva, SM keskimatka  
Sija Nimi Seura PISTEET 16.5. 22.5. 23.5. 25.7. 26.7. 2.8. 2.8. 22.8. lkm
1 Jonna Halttunen Kalske 157 40 37 40 40 4
2 Outi Saarinen SaRa 126 35 31 33 27 4
3 Kajsa Sten Pihkan 110 40 40 30 3
Johanna Perkkalainen (D40) EE 110 40 37 33 3
5 Marja-Liisa Mäntylä (D40) RaJu 101 35 35 31 3
6 Elina Sillanpää Pohjant 37 37 1
7 Katri Niittymäki KooVee 37 37 1
8 Ulla Yrjölä MuuRa 35 35 1
9 Ritva Lumme (D50) LHR 33 33 1
10 Kriistiina Rajasaari 29 29 1
11 Anna Miettinen Pohjant 28 28 1
12 Leena Rajala JalJa 26 26 1
                         
    Kilpailu: 1 2 3 4 5 6 7 8  
H40     max 6 kilp. Töysä, spintti ja keskimatka Jämi, sprintti Jämi, keski- matka Rovaniemi, SM sprintti Rovaniemi, SM pitkä matka Mynämäki, sprintti Mynämäki, keskimatka Teuva, SM keskimatka  
Sija Nimi Seura PISTEET 16.5. 22.5. 23.5. 25.7. 26.7. 2.8. 2.8. 22.8. lkm
1 Risto Oja YlivKu 228 37 40 40 37 37 37 6
2 Tuomo Marttinen Kalske 201 35 37 37 33 31 28 6
3 Timo Raudus Eks 360 193 33 30 33 37 35 25 6
4 Reima Vainio MU 188 28 33 28 30 35 33 29 7
5 Patric Östergård OK77 182 37 35 40 37 33 5
6 Jukka Kinnari SuJu 176 26 29 31 29 27 31 29 24 8
7 Immo Laine MS Parma 171 24 30 35 31 28 23 6
8 Max Lindfors SV 146 31 27 29 29 30 5
9 Ari-Pekka Ojala TurSa 141 31 35 40 35 4
10 Stefan Höstman Malax 129 35 33 30 31 4
11 Kimmo Gynther IHR 120 40 40 40 3
12 Jyrki Piirainen TuMe 99 23 28 29 19 4
13 Teppo Valtonen HlT 75 27 28 20 3
14 Mika Rantala RaJu 61 30 31 2
15 Tom Karppinen LTH 57 27 30 2
16 Kimmo Mäki Raseborg 55 28 27 2
17 Mika Trevala RaVa 40 40 1
18 Jouni Vidqvist MU 30 30 1
19 Aleksandr Logvinchuk MTBO SPb C 29 29 1
20 Jarmo Nivala YlivKu 27 27 1
Peter Johansson Brahe 27 27 1
22 Lasse Qvist KoskRi 26 26 1
Mika Rinta-Keturi RaJu 26 26 1
24 Kenneth Lassila Botnia 25 25 1
25 Timo Trogen KooVee 22 22 1
26 Heikki Jokinen RaVa 21 21 1
27 Riku Salomaa TP 18 18 1
                         
    Kilpailu: 1   2 3    
D40       Töysä, spintti ja keskimatka     Mynämäki, sprintti Mynämäki, keskimatka    
Sija Nimi Seura PISTEET 16.5.         2.8. 2.8.   lkm
1 Marja-Liisa Mäntylä RaJu 40 40 1
                         
    Kilpailu: 1 2 3 4 5 6 7 8  
H45     max 6 kilp. Töysä, spintti ja keskimatka Jämi, sprintti Jämi, keski- matka Rovaniemi, SM sprintti Rovaniemi, SM pitkä matka Mynämäki, sprintti Mynämäki, keskimatka Teuva, SM keskimatka  
Sija Nimi Seura PISTEET 16.5. 22.5. 23.5. 25.7. 26.7. 2.8. 2.8. 22.8. lkm
1 Olli Savikko TarpSu 219 33 40 40 35 31 40 6
2 Veli Mantere RaJu 217 35 31 31 37 37 40 37 7
3 Ismo Saari IPR 211 37 35 37 40 40 22 6
4 Hannu Ojala RaJu 206 31 37 35 31 33 35 35 7
5 Esa Kinnunen Pihkan 182 40 30 35 37 40 5
6 Jari Harju RasKe 172 27 26 27 26 33 33 24 7
7 Vesa Saari IPR 168 26 30 28 29 29 26 6
8 Jarmo Koponen Navi 164 25 26 25 26 25 31 31 7
9 Timo Nykänen MU 122 30 33 29 30 4
10 Jari Maunuksela TarpSu 114 29 33 27 25 4
11 Jari Rinta PoRa 110 27 29 27 27 4
12 Kai Nokelainen JRP 86 28 28 30 3
13 Mikael Holm Minken 84 28 28 28 3
14 Pertti Ovaska EE 66 33 33 2
15 Timo Mäkinen RaHa 59 30 29 2
16 Tom Stenlund Brahe 37 37 1
17 Ari Enroth RR 35 35 1
18 Markus Siitonen KooVee 31 31 1
19 Markku Ijäs TuMe 23 23 1
20 Asko Vainio MS Parma 21 21 1
                         
    Kilpailu: 1 2 3   4 5 6  
D45       Töysä, spintti ja keskimatka Jämi, sprintti Jämi, keski- matka   Mynämäki, sprintti Mynämäki, keskimatka Teuva, SM keskimatka  
Sija Nimi Seura PISTEET 16.5. 22.5. 23.5.     2.8. 2.8. 22.8. lkm
1 Päivi Mäkineste-Mäkelä JalJa 80 40 40 2
2 Ritva Lumme (D50) LHR 68 40 28 2
3 Yvonne Björkqvist Minken 37 37 1
4 Tiina Riikonen HU-46 35 35 1
5 Rita Linko EsSu 33 33 1
6 Tiina Leskinen Lynx 31 31 1
7 Maarit Hynninen RaJu 30 30 1
8 Riitta Erkkilä LapVi 29 29 1
9 Marjatta Vaara KanSu 27 27 1
                         
    Kilpailu: 1 2 3 4 5 6 7 8  
H50     max 6 kilp. Töysä, spintti ja keskimatka Jämi, sprintti Jämi, keski- matka Rovaniemi, SM sprintti Rovaniemi, SM pitkä matka Mynämäki, sprintti Mynämäki, keskimatka Teuva, SM keskimatka  
Sija Nimi Seura PISTEET 16.5. 22.5. 23.5. 25.7. 26.7. 2.8. 2.8. 22.8. lkm
1 Tauno Suominen JäPa 234 40 40 35 37 40 40 37 7
2 Kari Mikkola MS Parma 189 30 35 31 28 31 31 31 28 8
3 Timo Laurila JalJa 160 37 35 31 28 29 5
Timo Aalto TurSa 160 35 33 30 33 29 5
5 Jussi Nuoranne LHR 155 29 37 29 33 27 5
6 Heikki Peltonen IPR 151 31 40 40 40 4
7 Jarmo Sjöblom HinnYr 120 30 30 30 30 4
8 Jouko Keski-Ojala YlivKu 112 40 37 35 3
9 Esa Juura KanSu 107 37 35 35 3
10 Hannu Arki TuMe 105 33 37 35 3
11 Matti Salonen TuS 37 37 1
12 Pertti Luuri RaJu 33 33 1
Jukka Niemi KanSu 33 33 1
Heikki Linna RasKe 33 33 1
15 Ossi Autio HyRa 31 31 1
16 Esko Turkka KouRa 29 29 1
                         
    Kilpailu: 1   2 3    
D50       Töysä, spintti ja keskimatka     Mynämäki, sprintti Mynämäki, keskimatka    
Sija Nimi Seura PISTEET 16.5.         2.8. 2.8.   lkm
1 Ritva Lumme LHR 120 40 40 40 3
2 Leena Hautamäki KortJV 37 37 1
                         
    Kilpailu: 1 2 3 4 5 6 7 8  
H55     max 6 kilp. Töysä, spintti ja keskimatka Jämi, sprintti Jämi, keski- matka Rovaniemi, SM sprintti Rovaniemi, SM pitkä matka Mynämäki, sprintti Mynämäki, keskimatka Teuva, SM keskimatka  
Sija Nimi Seura PISTEET 16.5. 22.5. 23.5. 25.7. 26.7. 2.8. 2.8. 22.8. lkm
1 Heikki Saarinen MU 229 40 40 40 35 37 37 6
2 Rolf-Erik Sundelin Minken 179 31 25 30 33 29 31 6
3 Seppo Ollikainen JuvU 177 37 35 37 35 33 5
4 Antti Pihlaja Kristina 163 28 30 25 40 40 5
5 Reijo Honkanen TurSa 147 37 33 37 40 4
6 Hannu Karstunen YlivKu 138 29 26 26 30 27 5
7 Pertti Lähdekorpi RR 136 33 35 33 35 4
8 Raimo Antikainen YlivKu 91 31 30 30 3
9 Jorma Kaataja RasKe 84 27 29 28 3
10 Hannu Väätäinen ViPa 83 29 28 26 3
11 Heikki Tyrväinen TVV 80 40 40 2
Pekka Liukkala HauSi 80 28 27 25 3
13 Jouko Potinkara RaJu 66 35 31 2
14 Kari Majasaari SuJu 63 30 33 2
15 Harry Veide L-US 60 29 31 2
16 Jarmo Lehti TarpSu 31 31 1
17 Raimo Hyyryläinen JuvU 29 29 1
                         
    Kilpailu: 1 2 3 4 5 6 7 8  
D55       Töysä, spintti ja keskimatka Jämi, sprintti Jämi, keski- matka Rovaniemi, SM sprintti Rovaniemi, SM pitkä matka Mynämäki, sprintti Mynämäki, keskimatka Teuva, SM keskimatka  
Sija Nimi Seura PISTEET 16.5. 22.5. 23.5. 25.7. 26.7. 2.8. 2.8. 22.8. lkm
1 Maarit Juura KanSu 151 40 40 40 31 4
2 Arja Laurila JalJa 134 37 31 35 31 4
3 Arja Nurminen VaHa 117 40 37 40 3
4 Eila Palomäki SuSe 110 40 35 35 3
5 Ritva Halme KiimU 107 33 37 37 3
6 Sirpa Tarkiainen (D60) SuSe 105 40 37 28 3
7 Ritva Mikkonen EsSu 70 35 35 2
8 Eeva-Liisa Korkeakangas (D60) RaJu 40 40 1
9 Mirjami Tupitsa Jyry 33 33 1
Arja Pajunen OrPo 33 33 1
Saga Pått Minken 33 33 1
12 Beatrice Malmsten (D60) Lynx 30 30 1
13 Terttu Ala-Petäys JalJa 29 29 1
14 Tuula Ohramaa Jyry 27 27 1
15 Anja Hirsimäki JalJa 26 26 1
                         
    Kilpailu: 1 2 3 4 5 6 7 8  
H60     max 6 kilp. Töysä, spintti ja keskimatka Jämi, sprintti Jämi, keski- matka Rovaniemi, SM sprintti Rovaniemi, SM pitkä matka Mynämäki, sprintti Mynämäki, keskimatka Teuva, SM keskimatka  
Sija Nimi Seura PISTEET 16.5. 22.5. 23.5. 25.7. 26.7. 2.8. 2.8. 22.8. lkm
1 Jarmo Ilkka RaJu 215 40 29 31 40 40 35 6
Eero Juola KoS 215 35 37 40 37 35 31 6
3 Asko Kujala KoS  196 31 30 35 25 26 37 37 17 8
4 Måns Åkerblom GIF 192 30 33 31 30 28 33 35 22 8
5 Taisto Järvinen RasKe 172 31 30 24 23 30 33 25 7
6 Jorma Lehtimäki LHR 171 27 27 26 29 22 31 31 18 8
7 Heikki Nurminen IPR 142 29 29 33 26 25 5
8 Leo Jokinen KoS 138 33 31 37 37 4
9 Pekka Pökälä AR 135 28 28 27 24 28 5
10 Jussi Köykkä RasKu 133 28 35 37 33 4
11 Risto Orpana SOC 120 40 40 40 3
12 Risto Arenius JäPa 111 26 27 29 29 4
13 Ossi Lakkala SalRe 97 35 33 29 3
14 Mikko Lukkarinen Pohjant 89 33 29 27 3
15 Jukka Aunula Jyry 85 35 30 20 3
16 Stig Sundqvist Botnia 75 28 21 26 3
17 Antti Ojala TurSa 70 40 30 2
18 Jussi Kankaanpää RaJu 60 37 23 2
19 Jouko Vääränen KouRa 30 30 1
20 Teuvo Lehtinen MU 27 27 1
21 Keijo Lakkinen SuSe 25 25 1
22 Ilmari Mäkilä EsSu 24 24 1
23 Tauno Saari SuSe 21 21 1
24 Pekka Nieminen LS-37 19 19 1
                         
    Kilpailu: 1   2 3    
D60       Töysä, spintti ja keskimatka     Mynämäki, sprintti Mynämäki, keskimatka    
Sija Nimi Seura PISTEET 16.5.         2.8. 2.8.   lkm
1 Sirpa Tarkiainen SuSe 114 37 37 40 3
2 Beatrice Malmsten Lynx 77 40 37 2
3 Eeva-Liisa Korkeakangas RaJu 40 40 1
                         
    Kilpailu: 1 2 3 4 5 6 7 8  
H65     max 6 kilp. Töysä, spintti ja keskimatka Jämi, sprintti Jämi, keski- matka Rovaniemi, SM sprintti Rovaniemi, SM pitkä matka Mynämäki, sprintti Mynämäki, keskimatka Teuva, SM keskimatka  
Sija Nimi Seura PISTEET 16.5. 22.5. 23.5. 25.7. 26.7. 2.8. 2.8. 22.8. lkm
1 Eino Hakala RasKe 222 40 37 35 37 33 40 6
2 Unto Kanerva Jyry 178 33 30 40 40 35 5
3 Timo Nurmi Hiisi 172 40 33 35 37 27 5
4 Arvo Martikainen LS-37 158 30 28 37 35 28 5
5 Juha Huttula KooVee 142 35 40 30 37 4
6 Erkki Vistiaho KoS 127 37 31 30 29 4
7 Lasse Peltola SuJu 117 37 40 40 3
8 Rauli Pekkala Mesik 97 35 31 31 3
9 Jorma Veijovaara Pohjant 94 33 31 30 3
10 Seppo Kettunen Jyry 91 29 29 33 3
11 Matti Lind KiimU 70 35 35 2
12 Matti Koski SV 37 37 1
13 Jouko Torvikoski JäPa 31 31 1
                         
    Kilpailu: 1 2 3 4 5 6 7 8  
H70     max 6 kilp. Töysä, spintti ja keskimatka Jämi, sprintti Jämi, keski- matka Rovaniemi, SM sprintti Rovaniemi, SM pitkä matka Mynämäki, sprintti Mynämäki, keskimatka Teuva, SM keskimatka  
Sija Nimi Seura PISTEET 16.5. 22.5. 23.5. 25.7. 26.7. 2.8. 2.8. 22.8. lkm
1 Pentti Ruponen Hiisi 209 31 35 30 33 30 40 40 27 8
2 Raimo Kuisla EE 197 30 33 31 31 35 37 30 7
3 Heikki Väyrynen EsSu 180 40 35 37 35 33 5
4 Lars-Gunnar Holm Botnia 179 37 37 35 35 35 5
5 Reijo Oja NivU 178 33 31 37 37 40 5
6 Jorma Kalliokoski LapVi 140 35 37 40 28 4
7 Pentti Saarinen SaRa 117 40 40 37 3
8 Ilmari Tupitsa Jyry 91 33 29 29 3
9 Jaakko Alalahti ONMKY 73 40 33 2
10 Antti Myllymäki RMH 31 31 1
                         
    Kilpailu: 1 2 3 4 5 6 7 8  
H20       Töysä, spintti ja keskimatka Jämi, sprintti Jämi, keski- matka Rovaniemi, SM sprintti Rovaniemi, SM pitkä matka Mynämäki, sprintti Mynämäki, keskimatka Teuva, SM keskimatka  
Sija Nimi Seura PISTEET 16.5. 22.5. 23.5. 25.7. 26.7. 2.8. 2.8. 22.8. lkm
1 Antti Vainio MS Parma 184 40 33 37 37 37 5
2 Samuel Pökälä AR 182 40 35 37 35 35 5
3 Miikka Ketonen SalRe 178 37 35 33 40 33 5
4 Toni Wik Minken 134 37 31 35 31 4
5 Juuso Jutila TP 103 33 40 30 3
6 Kare Kaskinen (H18) UlvUra 60 29 31 2
7 Joakim Höstman (H18) Malax 59 31 28 2
8 Jukka-Pekka Seppänen (H18) UlvUra 58 28 30 2
9 Matias Rinta (H18) PoRa 56 27 29 2
10 Pekka Niemi KanSu 40 40 1
Elmeri Juura KanSu 40 40 1
12 Tuomo Lahtinen IHR 30 30 1
13 Tapio Keskitalo KanSu 29 29 1
14 Niko Latva SuJu 28 28 1
                         
    Kilpailu: 1 2 3 4 5 6 7 8  
D20       Töysä, spintti ja keskimatka Jämi, sprintti Jämi, keski- matka Rovaniemi, SM sprintti Rovaniemi, SM pitkä matka Mynämäki, sprintti Mynämäki, keskimatka Teuva, SM keskimatka  
Sija Nimi Seura PISTEET 16.5. 22.5. 23.5. 25.7. 26.7. 2.8. 2.8. 22.8. lkm
1 Susanna Laurila JalJa 224 40 37 35 40 37 35 6
2 Susan Sundelin Minken 193 35 28 29 33 35 33 6
3 Antonia Haga Botnia 179 33 31 35 40 40 5
4 Kaisu Yli-Peltola JalJa 117 40 40 37 3
5 Miisa Mantere RaJu 100 37 30 33 3
6 Riikka Talvitie LapVi 98 31 30 37 3
7 Eeva-Liisa Hakala (D18) KortJV 72 35 37 2
8 Emma Rinta (D16) PoRa 57 29 28 2
9 Salla Salomaa (D18) TP 54 27 27 2
10 Elina Erkkilä LapVi 31 31 1
                         
    Kilpailu: 1 2 3 4 5 6 7 8  
H18       Töysä, spintti ja keskimatka Jämi, sprintti Jämi, keski- matka Rovaniemi, SM sprintti Rovaniemi, SM pitkä matka Mynämäki, sprintti Mynämäki, keskimatka Teuva, SM keskimatka  
Sija Nimi Seura PISTEET 16.5. 22.5. 23.5. 25.7. 26.7. 2.8. 2.8. 22.8. lkm
1 Joakim Höstman Malax 226 35 37 37 37 40 40 6
2 Kare Kaskinen UlvUra 216 37 30 35 40 37 37 6
3 Mika Kemppi KanSu 198 31 37 37 35 35 23 6
4 Peter Sundelin Minken 134 40 35 29 30 4
5 Atte Saari IPR 122 30 33 35 24 4
6 Matias Rinta PoRa 117 33 29 30 25 4
7 Ville Paldan KooVee 95 33 33 29 3
8 Petja Pinomäki VaHa 94 35 31 28 3
9 André Haga (H16) Botnia 80 40 40 2
Eero-Matti Vainio MS Parma 80 40 40 2
11 Pauli Keisanen ÄhtU 58 31 27 2
12 Niko Paavola HimU 55 28 27 2
13 Juha-Pekka Seppänen UlvUra 35 35 1
14 Samu Heiska PoRa 33 33 1
15 Kleo Ketonen Orient 31 31 1
16 Rasmus Lillandt Kristina 29 29 1
17 Lauri Linnainmaa KooVee 28 28 1
18 Mika Lammi KauKka 26 26 1
                         
    Kilpailu: 1 2 3 4 5 6 7 8  
D18       Töysä, spintti ja keskimatka Jämi, sprintti Jämi, keski- matka Rovaniemi, SM sprintti Rovaniemi, SM pitkä matka Mynämäki, sprintti Mynämäki, keskimatka Teuva, SM keskimatka  
Sija Nimi Seura PISTEET 16.5. 22.5. 23.5. 25.7. 26.7. 2.8. 2.8. 22.8. lkm
1 Miisa Mantere RaJu 190 33 37 40 40 40 5
2 Marie-Louise Öst Falken 178 37 40 35 33 33 5
3 Eeva-Liisa Hakala KortJV 154 40 37 40 37 4
4 Mira Kaskinen UlvUra 150 40 40 35 35 4
5 Saara Hautamäki KortJV 37 37 1
6 Henna Niemi MS Parma 30 30 1
7 Salla Salomaa TP 29 29 1
8 Siiri Hautamäki KortJV 28 28 1
                         
    Kilpailu: 1 2 3 4 5 6 7 8  
H16     max 6 kilp. Töysä, spintti ja keskimatka Jämi, sprintti Jämi, keski- matka Rovaniemi, SM sprintti Rovaniemi, SM pitkä matka Mynämäki, sprintti Mynämäki, keskimatka Teuva, SM keskimatka  
Sija Nimi Seura PISTEET 16.5. 22.5. 23.5. 25.7. 26.7. 2.8. 2.8. 22.8. lkm
1 Anders Blomster SV 204 37 35 29 31 37 35 6
2 Antti Rantala SuSe 157 40 40 40 37 4
André Haga Botnia 157 40 37 40 40 4
4 Tomi Närvä SuJu 144 37 35 35 37 4
5 Juuso Mäkelä AlajA 138 35 33 37 33 4
6 Jaakko Jutila TP 121 30 31 30 30 4
Olli Raudus Eks 360 121 33 31 29 28 4
8 Max Kemppi KanSu 116 29 28 33 26 4
9 Niclas Portin Minken 97 33 33 31 3
10 Kari-Pekka Seppänen UlvUra 94 35 29 30 3
11 Ville Holmberg UlvUra 90 31 30 29 3
12 Aleksi Rantala (H14) RaJu 80 40 40 2
13 Eero Saleva (H14) TVV 72 35 37 2
14 Juhani Keskitalo LaLu 68 33 35 2
15 Matias Purola AlajA 27 27 1
                         
    Kilpailu: 1 2 3 4 5 6 7 8  
D16       Töysä, spintti ja keskimatka Jämi, sprintti Jämi, keski- matka Rovaniemi, SM sprintti Rovaniemi, SM pitkä matka Mynämäki, sprintti Mynämäki, keskimatka Teuva, SM keskimatka  
Sija Nimi Seura PISTEET 16.5. 22.5. 23.5. 25.7. 26.7. 2.8. 2.8. 22.8. lkm
1 Viktoria Höstman Malax 152 40 40 37 35 4
2 Amanda Haga Botnia 138 35 37 35 31 4
3 Emma Rinta PoRa 117 37 40 40 3
4 Ruska Saarela KoS 37 37 1
5 Henna Skog KooVee 33 33 1
                         
    Kilpailu: 1 2 3 4 5 6 7    
H14       Töysä, spintti ja keskimatka Jämi, sprintti Jämi, keski- matka Rovaniemi, sprintti Rovaniemi, pitkä matka Mynämäki, sprintti Mynämäki, keskimatka    
Sija Nimi Seura PISTEET 16.5. 22.5. 23.5. 25.7. 26.7. 2.8. 2.8.   lkm
1 Nikke Laine MSParma 181 37 31 33 40 40 5
2 Aleksi Rantala RaJu 114 40 37 37 3
3 Eero Saleva TVV 80 40 40 2
4 Markku Bergman OH 74 37 37 2
5 Ville Sundelin UlvUra 70 35 35 2
6 Eetu Holmberg UlvUra 64 33 31 2
7 Petri Saari LLL 30 30 1
                         
    Kilpailu: 1 2 3 4 5 6 7    
D14       Töysä, spintti ja keskimatka Jämi, sprintti Jämi, keski- matka Rovaniemi, sprintti Rovaniemi, pitkä matka Mynämäki, sprintti Mynämäki, keskimatka    
Sija Nimi Seura PISTEET 16.5. 22.5. 23.5. 25.7. 26.7. 2.8. 2.8.   lkm
1 Juulia Rinta PoRa 160 40 40 40 40 4
2 Jenna-Maria Nivala YlivKu 109 37 37 35 3
3 Fanni Oja YlivKu 107 35 35 37 3
                         
    Kilpailu: 1   2 3 4 5    
H12       Töysä, spintti ja keskimatka   Rovaniemi, sprintti Rovaniemi, pitkä matka Mynämäki, sprintti Mynämäki, keskimatka    
Sija Nimi Seura PISTEET 16.5.     25.7. 26.7. 2.8. 2.8.   lkm
1 Joonas Mäkelä AlajA 40 40 1
2 Joni Mäkelä AlajA 37 37 1
3 Kalle Melander RaJu 35 35 1
4 Juha-Pekka Ollikkala PoRa 33 33 1
                         
    Kilpailu: 1   2 3 4 5    
D12       Töysä, spintti ja keskimatka   Rovaniemi, sprintti Rovaniemi, pitkä matka Mynämäki, sprintti Mynämäki, keskimatka    
Sija Nimi Seura PISTEET 16.5.     25.7. 26.7. 2.8. 2.8.   lkm
1 Iina Rantala RaJu 80 40 40 2
                         
Palautteet, kommentit ja ilmoitukset virheistä taulukon ylläpitäjälle: immo.laine@dnainternet.net, puh 040-5213277
                         
  Tilastoja    
        Lehti-
  Sarja Kilpailuja Kilpailijoita 1. palkinto palkintoja
H21 8 49 Vuosikerta 3
H21B 2 1
AVO 2 1
D21 8 24 Vuosikerta 3
D21B 2 1
H35 8 15 Vuosikerta 3
D35 8 12 Vuosikerta 4
H40 8 27 Vuosikerta 3
D40 3 1 1
H45 8 20 Vuosikerta 3
D45 6 9 1
H50 8 16 Vuosikerta 4
D50 3 2 2
H55 8 17 Vuosikerta 3
D55 8 15 3
H60 8 23 Vuosikerta 3
D60 3 3 3
H65 8 13 Vuosikerta 3
H70 8 10 3
H20 8 14 Vuosikerta 3
D20 8 10 Vuosikerta 3
H18 8 18 3
D18 8 8 3
H16 8 15 3
D16 8 5 3
H14 7 7 3
D14 7 3 3
H12 5 4 4
D12 5 1 1
Kilpailijoita yhteensä 344 12 74
Kilpailusuorituksia 1007
Sarjoja 26