MTB-O Finland, Ajankohtaista=News, Tapahtumat=Events, Lajiohjeet=mtbo?, Keskustelu=Forum, Linkit=Links

@email

Lisää suosikkeihin
klikkaamalla tästä

Ajankohtaista Tapahtumat Lajiohjeet Keskustelu Linkit
 

Kilpailut ja kuntorastit:


- Suunnistusliiton Kisaweb

- Kuntorastit
---------------------------------------------------------------------------

---------------------------------------------------------------------------

---------------------------------------------------------------------------
Pyöräsuunnistus-cup tulokset 2009 ja 2008:

- Pyöräsuunnistus-Cup 2009

- Pyöräsuunnistus-Cup 2008

---------------------------------------------------------------------------

Kilpailut / FILLARI-CUP 2007:

Cup 2007 tulokset

1. 12.5. Rasti-Vihti, EM-katsastus, Keskimatka
2. 13.5. Hiidenkiertäjät, EM-katsastus, Pitkä matka
3. 27.5. OK Botnia Gamlakarleby IF, sprintti
4. 21.7. Tuusulan Voima-Veikot, 1.pv
5. 22.7. Tuusulan Voima-Veikot, 2.pv
6. 28.7. Rasti-Jussit
7. 29.7. Rastiketut, Iivarin kierros, keskimatka
8. 29.7. Rastiketut, Iivarin kierros, pitkämatka
9. 26.8. Forssa, Lounais-Hämeen Rasti
10. 1.9. Hämeenlinnan Suunnistajat ja Hämeenlinnan Tarmo , SM-keskimatka
11. 2.9. Hämeenlinnan Suunnistajat ja Hämeenlinnan Tarmo , SM-pitkämatka

Kuntorastit 2007

------------------------------------------------------------------------------------------

Euroopanmestaruuskilpailut 2006 Varsova, Puola

------------------------------------------------------------------------------------------


Kilpailut / Fillari-Cup 2006:

FC 1. 13.5. Hollola
FC 2. 14.5. Nastola
FC 3. 20.5. Janakkala
FC 4. 21.5. Hattulala
FC 5. 27.5. Kokkola
FC 6. 28.5. Kokkola
FC 7. 26-28.5. Viro, OK Vöru WRE
FC 8. 4.6. Himanka
FC 9. 10.6. MM katsastus, Karijoki
FC 10. 11.6. MM katsastus, Kristiinankaupunki

8-14.7. MTB-O MM 2006
Mountain Bike Orienteering World Championships 9. - 14.7.2006


FC 11. 13.7. Pärnävaara
FC 12. 21.7. IPR
FC 13. 22.7. IPR
FC 14. 29.7. Kauhajoki
FC 15. 30.7. Kauhajoki
FC 16. 5.8. Mynämäki
FC 17. 6.8. Mynämäki
FC 18. 20.8. SM-pitkä matka Jalasjärvi/Karvia
FC 19. 28.8. SM-keskimatka Jalasjärvi
FC 20. 9.10 Lohja

Suunnistusliiton Kisaweb (Official calendar)


- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

Kilpailut 2005:

 

FILLARI-Cup 2005    Lopputilanne


7.5. Kokkola keskimatka
7.5. Kokkola pitkämatka
8.5. Kokkola pitkämatka
28.5. Jalasjärvi sprintti + keskimatka
11.6. Mynämäki ultra pitkämatka
12.7. Kokemäki sprinti (iltakilpailu FIN5)
13.7. Kokemäki pitkämatka, MM-katsastus I (FIN5)
23.7. Mäntsälä keskimatka
24.7. Mäntsälä pitkämatka
31.7. Honkajoki pitkämatka (SM 2006 esikisa)
6.-7.8. Pärnu,Viro !!! MM-katsastus II
27.8. Liperi keskimatka, SM-kisa
28.8. Liperi pitkämatka, SM-kisa

Suunnistusliiton Kisaweb

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

Kilpailut 2004:              ->Kuntorastit 2004

FILLARI-cup 2004


7.5. II Pellava-ajot Kauhajoen Karhu/Jalasjärven Jalas
8.5. II Pellava-ajot Teuvan Rivakka/Jalasjärven Jalas (F-cup 1.osak.)


21.5. Hämeenlinna, HLS, Tarmo, Turengin sarastus
22.5. Hämeenlinna, HLS, Tarmo, Turengin sarastus (F-cup 2.osak.)
23.5. Hämeenlinna, HLS, Tarmo, Turengin sarastus (F-cup 3.osak.)

6.8. Epilän Esa, MM-kats 1pv.
7.8. Epilän Esa, MM-kats 2pv. (F-cup 4.osak.)
8.8. Epilän Esa, MM-kats 3pv. (F-cup 5.osak.)

21.8. Hollolan urheilijat -46
22.8. Asikkalan Raikas (F-cup 6.osak.)

11.9. SM, pikamatka Kalajoen Junkkarit (F-cup 7.osak.)
12.9. SM, normaalimatka Kalajoen Junkkarit (F-cup 8.osak.)



Eesti:

27.6 Bike Adventure 2004, Harjumaa
10.-11.7 Peko MTBO, Värska
24.07 Tallinna MV lühirada, Vääna-Jõesuu
25.07 Tallinna MV tavarada, Pirita
22.8 EMV, Hiiumaa
4.-5.9 Marukarikas, Raeküla
18.-19.09 Männikumäe MTBO, Rakvere


Muita:

8.-9.05 MTBO Budakalnis, Ignalina, LTU
3.-5.07 Slovakkian Cup, Kosice, SLK
31.07-1.8 Liettuan mestaruuskisat, Vilnius, LTU
2.-6.09 Venäjän mestaruuskisat., Leningradi oblast, RUS
18.-23.10 MM-kilpailut, Maryborough, Australia


----------------------------------------------------------------------------------
Kilpailut 2003:             -> Kuntorastit

FILLARI-cup 2003:

29.5.        Hollola, LS-37, normaalimatka
31.5.-1.6. Seinäjoki, Jalasjärven Jalas/Rasti Jussit, normaali ja pikamatka
8.7.          Hyvinkää, HyRa, lyhytmatka (FIN5 välipäivä)
26.-27.7.  Sipoo, pika ja normaalimatka
9.-10.8.    Kalajoki, Normaali ja pikamatka
23.8.        Lohja (LUS), lyhytmatka
27.-28.9.  Kokkola, OK Botnia SM-kisat

FILLARI-cupin pääsarjojen voittajat saavat palkinnoksi
T:mi Seppo Keltamäen lahjoittamat lapin ensilumi-leirit!

Muissa sarjoissa palkintoina FILLARI-lehden vuosikerrat!


Maailmancup 2003:

Kiertue 1
Rooma, ITALIA 24 - 27 huhtikuuta, sprintti ja pitkämatka.

Kiertue 2
Sklarska Poreba, Puola 6 - 8 syyskuuta, pitkämatka ja viesti.
Pilsen, Tsekki 11 - 14 syyskuuta, "Free Order",sprintti ja pitkämatka.

Kiertue 3
Fruili, Venice, Italia 9 - 12 lokakuuta, pitkämatka ja viesti.

Viron MTBO-kalenteri


Suunnistusliiton Kisaweb
Kaikki Viron suunnistuskilpailut verkossa

---------------------------------------------------------------------------------
Kuntorastit 2003:


Pyöräsuunnistuskuntorastit

Alueet:
Kuopion suunnistajat
Lahden suunnistualueen MTB-O kalenteri
Lohja, Hiidenkiertäjät
Pääkaupunkiseudun Aluerastit, Pihkaniskat

Porin alueen Maanantairastit


---------------------------------------------------------------------------------

Kilpailut 2002:

FILLARI-cup 2002



10.-11.5. Helsinki Mesikämmenet
8.-9.6. MM-katsastus Liperin Taimi
2.-4.8. Epilän Esa ( joista yksi viestikilpailu)
07.09. SM-kilpailut RaVi
08.09. kansalliset RaVi
28.-29.9 Hämeenlinnan Suunnistajat ja Hämeenlinnan Tarmo

---------------------------------------------------------------------------------
Vuoden 2001 kilpailut:

FILLARI-Cup 2001 lopputilanne

---------------------------------------------------------------------------------

Vuoden 2000 tapahtumia:

Pyöräsuunnistus Cup2000 tulokset.

Pyöräsuunnistuskartan uudet uramerkinnät oli käytössä pyöräsuunnistuksen SM-kisassa, joka ajettiin syyskuun 30. päivä upeissa olosuhteissa Alastarolla. Tulokset.

World Cupin päätös kiertueella mukana olleet Suomalaiset menestyivät upeasti!
Päivi Tommola voitti ensimmäisenä suomalaisena pyöräsuunnistajana World Cupin osakilpailun! Unkarin Salgotarjanissa.
Maailmancupin viesti ajettiin samassa paikassa Suomen naisten tahdittamana! Tulokset.
World Cup 2000 lopputilanne

 
 

 


SSL - Suomen Suunnistusliitto